HaberlerSamsun haberKaraaslan, askerleri Soylu ile görüştürdü

Karaaslan, askerleri Soylu ile görüştürdü - Samsun haber

Samsun İl Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, askerleri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştürdü. Soylu, askerlere ithafen, 'Dünyaya unuttuğu insanlığı yeniden hatırlatmaya çalışıyoruz' dedi

Karaaslan, askerleri Soylu ile görüştürdü

AK Parti Genel Başkan YardımcısıÇiğdem Karaaslan, Samsun Valisi Osman Kaymak ile Samsun İl Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret ederek, askerlerle biraraya geldi. Mehmetçikle karavanadan yemek yiyen Karaaslan, daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu arayarak askerlerle görüştürdü. Askerlere seslenen Bakan Soylu, "3.5 milyon insan ülkemizde misafir. Onlara sahip çıkan bir milletin misafirperverliği altındalar. Dünyaya unuttuğu insanlığı yeniden hatırlatmaya çalışıyoruz" dedi.

HER ALANDA SİZİNLEYİZ

Askerlerle birarada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Karaaslan "Sizlere 'Mehmetçik' diyoruz, çünkü bir taraftan pamuklar içinde sarasımız geliyor. Sizi dualarımızla korumak gibi bir irade gösterirken, bir yandan da bugün sınırlarımızın ötesinde verilen mücadelenin en güçlü unsurunun sizler olduğunu göstermek istedik. Şu anda bir millet olmanın gereğini yapıyoruz ve çok önemli bir mücadele veriyoruz. Son günlerde Afrin'de vermiş olduğumuz şehitlerimiz başta olmak üzere, şehadet şerbetini içen kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah hiç şehit haberleri almadığımız günler yakındır. Sınır ötesinde Cumhurbaşkanımızın başkomutanlığında verdiğimiz mücadele, dünya barışı için çok önemli bir adım. Sınırlarımızın ötesindeki terör örgütlerine ve onları destekleyen tüm unsurlara karşı milletçe güçlü bir mücadele veriyoruz. Allah yolumuzu hayırlı etsin. Bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

KİMSE BİZE DİZ ÇÖKTÜREMEZ

Türkiye'nin güvenliğini korumak için sınır ötesinde çok ciddi bir operasyon sürdürdüğünü kaydeden Vali Osman Kaymak ise, "Bu operasyonda başarılı olmamızın yegane sebebi, ülkemizdeki birlik ve beraberliğin sağlanması, bu operasyona olan inancın herkes tarafından paylaşılması. Orada bir operasyon yapılmasaydı Kürt devleti kurulacaktı. PKK, ülkemizi tehdit edecekti ve biz de buna çok üzülecektik. Bu operasyon kaçınılmazdı, hatta geç bile kalmıştı. Milletimiz biraraya geldiğinde kimse bize diz çöktüremez. Sizlerin görevi çok önemli, siz olmazsanız anneniz kardeşiniz rahat uyuyamaz. Kutsal bir görev yapıyorsunuz. Allah hepinizin yardımcısı olsun" ifadelerini kullandı.

İNSANLIĞI HATIRLATIYORUZ

Karaaslan'ın telefonla aradığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da askerlere seslendi. Bakan Soylu, "Kendi tarihimizin önemli döneminden geçiyoruz. 100-150 yıl sonra bu dönem tarih kitaplarında yer aldığında şöyle yazacak: 'Türkiye sınırlarındaki sadece kendine ait değil, dünyaya ait kötülükleri temizleme noktasında büyük bir irade gösterdi.' Bugün dünyanın bütün mazlum milletlerinde zorla göç ettirilmeye çalışan insanın her birisi bizimle beraber. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. 3.5 milyon insan bizim ülkemizde. Yaklaşık 7 yıldır insanlar ülkelerini özlüyor. Onlara sahip çıkan bir milletin misafirperverliği altındalar. Bugün biz dünyaya unuttuğu insanlığı yeniden hatırlatmaya çalışıyoruz" dedi.

Ziyarete, İl Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı da eşlik etti.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER