HaberlerSamsun haber Sırtımızdan yükü attık

Sırtımızdan yükü attık - Samsun haber

Pazar tatili ile ilgili mahkemenin verdiği 'yürütmeyi durdurma' kararını değerlendiren Samsun Kuaförler Odası Başkanı Savaş Kiraz, 'Sırtımızdan bir yükü atmış olduk. Çünkü uzun zamandır bununla ilgili çalışıyorduk ve çok yorulduk' dedi

 Sırtımızdan yükü attık

Samsun Umumi Bayan Kuaförleri Odası Başkanı Savaş Kiraz, 15 Eylül 2016 tarihinden itibaren uygulamaya konulan pazar tatili ile ilgili mahkeme tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararını değerlendirdi.

VALİLİĞİN KARARI

Üyelerin çoğunluğunun talebiyle kararın Valilik tarafından alındığını belirten Kiraz, "Bu karar odamızın talebi, valiliğin kararıdır. Fakat herkesi mutlu etme şansımız olmadığı için bu karara karşı çıkan arkadaşlarımız da oldu. Onlar da bu süreçle ilgili olarak mahkemeye başvurdu. 18 Ocak itibariyle yönetmeliği durdurma kararı çıktı" dedi.

İŞLETMELER AÇILABİLECEK

Bundan sonraki süreçte Valilik tarafından sürecin ilerleyeceğini belirten Kiraz, "Bundan sonra Valilik makamı bununla alakalı süreci yönetecek, gerekli gördüğü takdirde itirazlarını yapacaktır. Bundan sonra pazar günleri kuaförler, istedikleri takdirde işletmelerini açabilecek. Biz de sırtımızdan bir yükü atmış olduk. Çünkü uzun zamandır bununla ilgili çalışıyorduk ve çok yorulduk. Sonuçta mahkeme bir karar almışsa bize de buna uymak düşer" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU SIRADAKİ HABER