Haberlerİstanbul haberTHY, Uçuş Eğitim Başkanı Kaptan Pilot Şekerci'yi unutmadı

THY, Uçuş Eğitim Başkanı Kaptan Pilot Şekerci'yi unutmadı - İstanbul haber

Genç yaşta hayata veda eden eski Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Başkanı Kaptan Pilot Sedat Şekerci'nin ismi vefatından kısa bir süre önce hizmete açılan Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Merkezi'ne verildi.

THY, Uçuş Eğitim Başkanı Kaptan Pilot Şekerci'yi unutmadı

13 Eylül 2017 tarihinde açılan Yeni Uçuş Eğitim Merkezi, Türk Hava Yolları'nda 2012-2017 yılları arasında Uçuş Eğitim Başkanı olarak görev yapan Kaptan Pilot Sedat Şekerci'nin şirketteki en önemli projelerinden biri olarak görülüyordu. 14 Ekim tarihinde Uçuş Eğitim Merkezi'nin bahçesinde düzenlenen cenaze töreninde söz alan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, genç yaşta hayata veda eden Kaptan Pilot Sedat Şekerci'nin isminin yeni merkeze verileceğini belirtmişti.
Yeni uçuş eğitim merkezi için slogan yarışması başlatmıştı
Yeni Uçuş Eğitim Merkezi için büyük bir heyecan ve özveri ile çalışan Sedat Şekerci merkezin uluslararası havacılıktaki önemini yansıtacak bir slogan belirlenmesi için de bir yarışma başlatmıştı. Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Başkanlığı çalışanlarının katılabildiği yarışma için çalışanlar slogan önerilerini Türk Hava Yolları'nın öneri sistemi üzerinden Şekerci'nin beğenisine sunmuştu. Yarışmanın ise sonuçlanmadığı belirtildi.
Sedat Şekerci Hakkında
Türk Hava Yolları'nda uzun yıllardır Uçuş Eğitim Başkanlığı görevi yapan Şekerci, 1997 yılında ODTÜ'den mezun oldu ve 1998'de Türk Hava Yolları'nın açtığı pilotaj sınavını kazandı. Pilotaj eğitiminden sonra Türk Hava Yolları'nda çeşitli uçak tiplerinde görev aldı.
Türk Hava Yolları çalışanları tarafından sevilen bir isim olan Sedat Şekerci, Uçuş Eğitim Merkezi'nin büyümesinde de önemli bir katkıya sahipti.

THY, Uçuş Eğitim Başkanı Kaptan Pilot Şekerci’yi unutmadıSIRADAKİ HABER