HaberlerSamsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Bu kadronun korunmasını istiyorum'

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Bu kadronun korunmasını istiyorum'

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Bu kadronun korunmasını istiyorum'

Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, ''Sezon sonunda 10'dan fazla oyuncunun sözleşmesi sona erecek. Kiralık olan 2 oyuncumuz var. N'Diaye, Ercan, Furkan, Murat, Mustafa, Fatih, Hasan ve birçok kişinin sözleşmesi sona eriyor. Bizim isteğimiz ve düşüncemiz bu kadronun korunması yönünde'' dedi.

Samsunspor: Matematiksel olarak ligde kalmayı garantilemeden ligin bitmeyeceğinin altını çizen Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, “Lig bitmeden veya küme düşme potasından matematiksel olarak düşme korkusunu atlatmadan bu lig bizim için bitmeyecek.Samsunspor'un 7 tane birbirinden özel maçı var. Özellikle 4 gün arayla oynayacağımız Manisaspor ve Elazığspor karşılaşmaları bizim için anahtar olacak. Bundan sonraki süreçte nerede olacağımızla ilgili bir işaret olacak. Son haftalarda yakaladığımız formu, galibiyetleri, iyi futbolu bu maçlarda da devam ettirmek istiyoruz. Bu maçlar direkt rakiplerimizle oynayacağımız maçlar. Bu mücadelelerden kayıpsız bir şekilde çıktığımız zaman rahat bir nefes alabileceğimizi söyleyebiliriz. Genel olarak moralimiz iyi. Çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“Samsunspor'da 10’dan fazla futbolcumuzun sözleşmesi bitiyor”

Sezon sonu serbest kalacak futbolcular ile yeniden anlaşılması gerektiğini vurgulayan Özköylü, şunları söyledi:

“Sezon sonunda 10’dan fazla oyuncunun sözleşmesi sona erecek. Kiralık olan 2 oyuncumuz var. N’Diaye, Ercan, Furkan, Murat, Mustafa, Fatih, Hasan ve birçok kişinin sözleşmesi sona eriyor. Bizim isteğimiz ve düşüncemiz bu kadronun korunması yönünde. Sözleşmesi biten oyuncuların sözleşmelerinin yenilenmesi, sezon sonunda yapılacak takviyelerle gerekli bölgelere bazı oyuncular alındıktan sonra bu takımın çok daha başarı göstereceğini söylüyoruz. Bu, yönetimin kısa sürede çözmesi gereken bir hadise. Çünkü ben bu oyuncuların gitmesini istemiyorum. Hepsinin burada olmasını istiyorum. Bunun nedeni de; takım çok güzel bir hava yakaladı. İnşallah bu olay kısa sürede çözülür, hem bizim kafamız rahatlar hem de oyuncuların kafası rahatlar. Sonra da neler yapacağımızla ilgili daha iyi planlar yapabiliriz.”SIRADAKİ HABER