HaberlerSamsun Haber: Metro filosu zirveye ulaştı

Samsun Haber: Metro filosu zirveye ulaştı

Samsun Haber: Metro filosu zirveye ulaştı

Samsun Haber: Metro Turizm, yeni otobüsü C.I.P.'nin tanıtım toplantısını Samsun'da yaptı. Samsun Gıda Yönetim Kurulu Başkanı ve eski AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, 'Yönetim Kurulu Başkanımız Galip Öztürk'ün 25 yıl önce tırnağıyla kazıyarak oluşturduğu bir filonun, bugün zirvesine ulaşmış durumdayız' dedi

Samsun Haber: Metro Turizm'in, Samsun- Ankara arası yolculuk süresini 4,5 saate indirecek yeni otobüsü C.I.P.'nin tanıtım toplantısı Samsun'da yapıldı. Çakallı Taşhan'da, Samsun Gıda Yönetim Kurulu Başkanı ve eski AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk'ün evsahipliğinde gerçekleşen toplantıya, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, AK Parti Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel, Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Çoruh, Samsun TSO Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Serinkaya, Samsun TSO Meclis Başkanı Aydın Özvatan, Çarşamba Ticaret Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Terme Ticaret Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi, SAMSİAD Başkanı Hüseyin Yalgın, MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan, SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç, ASKON Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan, MOBİD Başkanı Erkan Malkoç, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı ve Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Uzun, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı, TFF Samsun Bölge Temsilcisi İbrahim Güven, TSYD İl Temsilcisi Avni Demir, Avrasya Terminal İşletmeleri Samsun Bölge Koordinatörü Aykut Çepni, eski Samsunspor Başkanı Emin Kar, gazeteciler ve Metro Turizm yetkilileri katıldı. OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve OMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı ise, otobüsü terminalden yolcu edenler arasında yer aldı.

SAMSUN'A HİZMET ÖNEMLİ

Sektörde sürekli bir yenilik yapma gayretinde olduklarını belirten Samsun Gıda Yönetim Kurulu Başkanı ve eski AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, "Bugün bizim 25. yılımız. Yönetim Kurulu Başkanımız Galip Öztürk Bey'in 25 yıl önce tırnağıyla kazıyarak oluşturduğu bir filonun, bugün zirvesine ulaşmış durumdayız. CIP dediğimiz üst sınıf yolcu otobüsünü Samsun'da tanıtmak istedik. Bizleri kırmayarak davetimize icabet eden herkese teşekkür ediyorum. Samsun-Ankara arası yolculuk bu otobüsle 4,5 saate inecek. Uçakla yarışır durumdayız. Uçaktaki konforu otobüslerde de yaşatmak istiyoruz. Araçlar içerisinde maç yayınından internet bağlantısına kadar birçok özellik mevcut. Bu otobüsleri siz değerli iş adamlarımızın da rahat bir şekilde yolculuk yapabileceği şekilde tasarladık. Samsun'a hizmet bizim için çok önemli. Şehrimizin insanına verdiğimiz değerden dolayı bu otobüsleri piyasaya sürdük" diye konuştu.

BAŞKANLAR KUTLADI

Daha sonra konuşan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, kendisinin de 40 yıllık otobüsçü olduğunu ifade ederek, "Son 25 yılımızda Galip Bey'le birlikte çalışıyoruz. Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. Yeni otobüslerin kendilerine hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu da, "Samsun ilklerin şehri, ama Kavak da öyle. Metro Turizm yeni konseptini Kavak'ta başlatıyor. Metro Turizm'in Kavak OSB'de fabrikasının olması da bizim için ayrı bir onur. Rabbim yollarını açık etsin diyorum" şeklinde konuştu.

ÖRNEK TEŞKİL EDECEK

'Ben bu güzel girişimi bir başka yönüyle değerlendirmek istiyorum' diyen AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ise şu ifadelere yer verdi: "Bugün gördüğümüz kadarıyla iş camiası, 16 Nisan sonrası için planlarını yapmış. 16 Nisan'dan sonra gelişmeler çok daha güzel olacak. Böylesine güzel girişimi tebrik ediyorum. Samsunumuz için çok önemli, Türkiye için de örnek teşkil edecek bir girişim. Samsun bir ilk adım şehri. Bugün de bir başka konuda ilk adımı atıyoruz. Bu girişimde bulunanları tebrik ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı. Toplantıda yer alan diğer sivil toplum kuruluşunun temsilcileri de, düşüncelerini ifade ettikleri kısa birer konuşma yaptı. Toplantıda Metro Turizm'in 25. yılı dolayısıyla pasta kesimi de gerçekleştirildi.

Barış BUDANOĞLUSIRADAKİ HABER