Haberler Samsunlu kadınlar 'evet'in nedenini açıkladı

Samsunlu kadınlar 'evet'in nedenini açıkladı

 Samsunlu kadınlar 'evet'in nedenini açıkladı

Samsun Haber: Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Songül Kıyak ve üyeler, sendika binasında basın açıklaması yaparak, neden evet dediklerini açıkladı

Samsun Haber: Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Songül Kıyak, dün sendika binasında basın açıklaması yaptı. Üyelerin de katıldığı toplantıda konuşan Başkan Kıyak, neden evet dediklerini maddeler halinde sıraladı.

TÜRKİYE ODAK NOKTASINDA

Türkiye’nin tarihi geçmişi ve konumu itibarıyla dünya siyasetinin hep odak noktasında olduğunu ifade eden Başkan Kıyak, dünya ticaretini ve siyasetini elinde tutmak isteyen emperyalist güçlerin bu topraklarda yıllar yılı istedikleri gibi hareket etmeye çalıştığını söyledi. Kıyak, “Artık 16 Nisan’da önümüzde bir referandum var. Biz bu referandumda ülkede seçimle gelenin, emperyalizmin kararı ile kellesinin alınmasına, görevinden uzaklaştırılmasına veya kullanılmasına artık dur demek için evet diyoruz. Biz cehalet ateşine odun atmak isteyenler değil, İbrahim’in imanına kefil karıncalar, Nemrut’un zalimliğine şahit kahramanlar sevinsin diye 'evet' diyoruz” ifadelerini kullandı.

'EVET' DİYORUZ

Ülkenin manevi değerlerini hiçe sayan, başörtülü kadınlara yaşama hakkı tanımayan idarecilere razı olmadıklarını belirten Başkan Kıyak, “Biz, her türlü içten ve dıştan vesayet odaklarına, emperyalizme, illegal yapılanmalara karşı ülkemizi savunmak ve teslim etmemek için evet diyoruz. Ülkemizde hızlı karar ve güçlü icraat istediğimiz için 'evet' diyoruz. Koalisyonlardan, başbakan, cumhurbaşkanı çatışmalarından, kısa ömürlü icraatsız hükümetlerden, erken seçimlerden, darbelerden, dışarıdan gelen ithal yöneticilerden bıktığımız ve artık istemediğimiz için evet diyoruz. Bizi yönetenlerin bizden olmasını, hakimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olmasını istediğimiz için evet diyoruz” diye konuştu.

Zeynep Irmak ÖCALSIRADAKİ HABER