Haberlerİnsanlar arasındaki uçurum artıyor

İnsanlar arasındaki uçurum artıyor

İnsanlar arasındaki uçurum artıyor

Referandum sürecinde kullanılan üslubun yanlış olduğunu vurgulayan Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın Altıntaş, 'İnsanların birbirine karşı kullanmış olduğu üslup tamamen ötekileştirme üzerine. Bu süreç insanlar arasındaki uçurumu artırıyor' dedi

Referandum sürecini değerlendiren Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın Altıntaş, Burcu Düzgün Çoban'ın sunduğu Haberin Sesi programında 18 maddenin tartışılmadığını, başka konuların gündeme getirildiğini belirterek, kullanılan üslubu da eleştirdi. 15 Temmuz sonrası birlik ve beraberlikten bahsedildiğini hatırlatan Altıntaş, şimdi ise kötü üslup nedeniyle insanlar arasındaki ayrışmanın arttığına dikkat çekti.

BUNU GÖRMELİYİZ

Referandum sürecinin enteresan bir süreç olduğunu dile getiren Altıntaş, “Referandum süreci kapsamında çok endişeli ve üzüntülü olduğumuz, güldüğümüz dönemler oluyor, referandum süreci enteresan bir süreç. Endişeli ve üzüntülü karşıladığımız durum, ne yazık ki kötü bir üslup kullanılıyor ve insanlar arasındaki ayrışma arttırılıyor. 15 Temmuz sonrası Yenikapı ruhu dendi, birlik ve beraberlikten bahsedildi ama bugün insanların birbirine karşı kullanmış olduğu üslup tamamen ötekileştirme üzerine. Bunu da siyasi iktidar mensupları ve ana muhalefet partisi yapıyor ama bu doğru değil. Referandumda kullanılacak oy sonuç itibariyle bir iradedir ve herkes bu iradesini sandıkta gösterecek. Bu süreç insanlar arasındaki uçurumu arttırıyor, bunu görmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCALSIRADAKİ HABER