HaberlerAK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Türkiye'nin geleceği oylanacak'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Türkiye'nin geleceği oylanacak'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, '16 Nisan günü Türkiye önemli bir oylamaya gidiyor. Bu bir halk oylamasıdır, bir seçim değildir. O gün Türkiye'nin geleceğine karar vereceğiz' dedi

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Türkiye'nin geleceği oylanacak'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi halk oylaması süreci kapmasında çalışmalarını Alaçam ve 19 Mayıs ilçelerinde sürdürdü.

Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Alaçam İlçe Başkanı Ali Şengül, 19 Mayıs İlçe Başkanı İrfar Kalaycı, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Salih Çelik, Burhan Erçal ve ilçe teşkilat üyelerinin katılımıyla düzenlenen programlarda; sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, muhtarlar, esnaf ve işadamları, mahalle başkanları, ilçe teşkilat üyeleri ve vatandaşlarla biraraya gelen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, gösterilen yoğun ilgi ve destek için teşekkür etti.

TÜRKİYE HEDEFLERİNİ YAKALASIN

Türkiye'nin 82 model, her tarafı dökülen darbe anayasasıyla değil, büyüyen, kalkınan, milletten başka hiçbir güç tanımayan yeni bir anayasayla yoluna emin adımlarla devam etmesini istediklerini belirten Köktaş, "16 Nisan'da kıymetli Samsunlu hemşehrilerim işte tam da bunun kararını verecek. Ülkemiz darbelerden, vesayetlerden çok çekti, bunların oluşturduğu hasardan millet çok zarar gördü. Milletimizin alın teri, devletimizin öz kaynakları, elde ettiğimiz bütün kazanımlar maalesef bir gecede uçtu gitti" dedi.

SAMSUNLULARA GÜVENİYORUZ

Geçmişte yaşanan bu krizlerin artık yaşanmamasını istediklerini kaydeden Köktaş, "Darbeler, vesayetler artık Türkiye’nin demokrasi tarihinde yok olup gitsin. Biz Samsunlulara güveniyoruz, biz Türkiye'ye güveniyoruz. Yola çıktığımız günden itibaren hiçbir zaman ayrıştırıcı olmadık. Hep milletimizle beraber olduk, birlikte yürüdük bu kutlu yolda. İnşallah aynı anlayış ile yürümeye devam edeceğiz" diye konuştu.

YENİ SİSTEM NELER GETİRİYOR

Yeni sistemle birlikte çift başlılık ortadan kalktığına vurgu yapan Köktaş, "Kurulacak hükümete güvenoyunu sandıkta bizzat millet veriyor. Beş yıllık kesintisiz istikrar dönemleri geliyor. Rejim değil, sistem değişiyor. Üniter yapımız güvence altına alınıyor, Cumhuriyetimiz güçleniyor. Hükümet icraat ve hizmet üretiyor. Bürokrasi azalıyor, hizmetler artıyor. Kurumlar çağın ihtiyaçlarına göre hızla yenileniyor. Esnafın, KOBİ’nin, yatırımcının önündeki engeller kalkıyor, daha çok iş, daha çok üretim imkanı geliyor. İşte demokrasisi sağlam, dünya ile rekabet eden güçlü ve büyük Türkiye için 16 Nisan'da kararımız net tercihimiz evet olsun."SIRADAKİ HABER