HaberlerHavza Belediye Başkanı Murat İkiz: 'Ekonomiye kadın eli değmeli'

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz: 'Ekonomiye kadın eli değmeli'

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz: 'Ekonomiye kadın eli değmeli'

Havza TSO tarafından hazırlanan 'Fırsat Verirsen Kadın Başarır' projesinin tanıtımında konuşan Belediye Başkanı Murat İkiz, kadınların üretimde söz sahibi olmasının önemine vurgu yaptı

Bir dizi programa katılmak için Havza'ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, ilk olarak Havza Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan “Fırsat Verirsen Kadın Başarır” projesinin açılış programına katıldı.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Program, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar’ın selamlama konuşmasıyla başladı. Belediye Başkanı Murat İkiz ise, yaptığı konuşmada, kadınların üretimde söz sahibi olmasını çok önemsediklerini belirterek, "Ekonomiye kadın elinin değmesinin üretim kanalları açısından büyük önem taşıyor. Bu nedenle projede emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

GELİŞMELERE AÇIK OLMALI

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ise konuşmasında sosyal hayatta kadının desteklenmesinin önemine değinerek, "Toplumun her kesimi kendini yenilemeli ve gelişimlere açık olmalı. Projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

KADINLARIN ÜRETİMİ ÖNEMLİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan da, Türkiye’nin her yerinde üreten kadına rastlandığını belirterek, "Bundan çok büyük bir gurur duyuyoruz. Bu üretilenlerin devamlılığını sağlamak önemli. Sizler bu hareketiniz ile birlikte, aldığını bu eğitim ile birlikte sade kendiniz için değil seksen milyonluk Türkiye ailesi için üretime katkı verdiniz. Biz kadınlarımızın ürettiklerin destekliyoruz. Onların üretime katkılarını çok önemsiyoruz. Kadınlarımız artık evinde ürettiklerine vergi vermiyorlar" diye konuştu.

Samsun Valisi İbrahim Şahin de konuşmasında projenin önemine değinerek,"Teknoloji her geçen gün çok hızla gelişiyor. Teknolojinin bu gelişme hızına ayak uydurmaya devam etmeliyiz. Fırsat verilirse kadınların büyük işler başarabileceğini hepimiz biliyoruz” dedi.

Karasalan, Şahin ve beraberindekiler daha sonra Bitlis’te terör örgütü tarafından döşenen mayın nedeniyle şehit olan Uzman Çavuş Kaşif Arslan’ın anne ve babasını ziyaret etti.SIRADAKİ HABER