HaberlerBayburt haberAfrin'e giden askeri birlik Bayburt'tan dualarla uğurlandı

Afrin'e giden askeri birlik Bayburt'tan dualarla uğurlandı - Bayburt haber

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'i terör örgütlerinden temizlemek ve sınır güvenliğini sağlamak için düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na takviye olarak Bayburt'tan askeri birlik gönderildi. Bayburt 4. Motorlu Piyade Tugay Komutan Yardımcılığından birlikler ve askeri araçlar, halkın yoğun katılımının olduğu törenle dualarla Afrin'e uğurlandı.

Afrin'e giden askeri birlik Bayburt'tan dualarla uğurlandı

Bedrettin Demirel Kışlasında Afrin'e gidecek birlik için uğurlama töreni düzenlendi. Törene Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ve asker aileleri ile askerlerin gönderileceğini duyan ve Türk bayraklarıyla kışla önüne akın eden yüzlerce vatandaş katıldı. Araçların çıkışıyla birlikte tekbirler getirip dua eden vatandaşlar, 'En büyük asker bizim asker', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları attı.
Burada açıklamalarda bulunan Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Uğurlama törenine vatandaşların yoğun teveccühü olduğunu belirterek, 'Kahraman Mehmetçiğimiz Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı adı altında bir operasyon sürdürüyor. Bayburt'tan da bir birliğimiz bu kapsamda görevlendirilmişti. Bugün vatandaşlarımızın yoğun teveccühüyle birliğimizi dualarımızla uğurladık. İnşallah vazifelerinin başına gidecekler. Bütün Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman personeli gibi onlarda vazifelerini inşallah yerine getirecekler. Bayburtlu hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Bu uğurlamayı duydukları andan itibaren bayraklarıyla hem dualarını hem de başarı, muvaffakiyet temennilerini askerlerimizle beraber uğurladılar. Biz tarih boyunca bu mücadeleleri vermiş ve bu coğrafyada dimdik ayakta durmayı başarmış bir milletiz. Hem ülkemiz hem bölgemiz için ellerinden geleni zaten yapıyorlar. Yapacaklardır. Ben bir kez daha bütün kahraman Mehmetçiğimize muvaffakiyetler diliyorum' dedi.
Uğurlama törenine katılan Bayburtlu vatandaşlardan Eyüp Görgülü ise, 'Uğurladığımız vatan evlatlarının Allah ayaklarını taşa değdirmesin. Rabbim bu orduyu muzaffer kılsın. Ve bu milleti, büyük Türkiye Cumhuriyeti devletini daim kılsın. Allah buraya gelen ve ordumuza destek veren herkesten razı olsun. Rabbim milletimizin yar ve yardımcısı olsun' ifadelerini kullandı.
Kışladan çıkan askeri birlik ve araçlar konvoy eşliğinde şehir çıkışına kadar uğurlandı.

Afrin’e giden askeri birlik Bayburt’tan dualarla uğurlandıSIRADAKİ HABER