HaberlerSamsun Haber: Vefakar öğretmenin minik yazarları

Samsun Haber: Vefakar öğretmenin minik yazarları

Samsun Haber: Samsun Ayvacık Atatürk Ortaokulu'nda Türkçe öğretmeni Uğur Kaya, geleceğin yazarlarını yetiştiriyor.

Samsun Haber: Vefakar öğretmenin minik yazarları

Samsun Haber: Samsun Ayvacık Atatürk Ortaokulu'nda Türkçe Öğretmeni Uğur Kaya, öğrencileriyle birlikte kendi imkanlarıyla kitap yazıyor.

Öğrencilerini 3 yıldır düzenli olarak kitap fuarına götürdüğünü söyleyen Kaya, ''Öğrencilerim yazarlarla tanıştıklarında, kitap imzalattırdıklarına çok mutlu olduklarını gördüm. Kendilerinin de orada olma istekleri paylaştılar. Bunun üzerine kitap yazma işine başladık'' dedi.

''Amacım öğrencilerimin hayal dünyasını zenginleştirmek''

2 ay gibi bir hazırlık süreci geçirdiklerini belirten Uğur Kaya, ''Öğrencilerimize yazma tekniklerini anlatıp yazar taslaklarını incelettik. Sonra öğrencilerimizle sevdikleri yazı türünü belirleyip kendi taslaklarını oluşturmaya başladık. Proje amacım öncelikle öğrencilerimin hayallerini gerçekleştirip hayal dünyasını zenginleştirmek. Bir ürün ortaya koyacak öğrencilerimin bu sayede öz güvenleri de artmış olacak. Bir de Türkçe Lirası projemiz var. Türkçe dersini sevdirmek adına derste katılım sağlayan, denemelerde başarı sağlayan öğrencilerimize Türkçe Lirası veriyorum. Biriktirdikleri paralarla da istediği hediyeyi alıyorlar. Son olarak kitapların şuanda kapak ve dizgisi kaldı. Yarışmaya katılan her öğrencinin kitabının yayın evlerinden basımı yapılacak. Yarışmada 1. , 2. ve 3. olan öğrencilerin kitapları çoğaltılıp ilçemizde imza günü düzenlenecek. Yarışmada 1. olan öğrenciye hediye olarak tablet bilgisayar; 2. ve 3. olan öğrencilere ise de kitap ve kırtasiye setleri verilecek'' ifadeleri kullandı.

Anıl KURANEL

 SIRADAKİ HABER