HaberlerSamsun Hava Durumu haberSamsun'a bugün kar yağacak mı?

Samsun'a bugün kar yağacak mı? - Samsun Hava Durumu haber

Meteorolojiden alınan bilgiye göre 1 Mart Perşembe günü (bugün) Samsun'da karla karışık yağmur ve kar yağışının etkili olacağı tahmin edeliyor.

Samsun'a bugün kar yağacak mı?

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre; Samsun'da hava parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde ise kar şeklinde olması bekleniyor. Öğle saatlerine kadar görülecek olan yağışların; Samsun'un kıyı kesimlerde kuvvetli yağmur ve zamanla karla karışık yağmur (21-50 mm.), iç ve yüksek (200m. ve üzeri rakımlı) kesimlerde ise yoğun kar (20 cm ve üzeri) şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI MEVSİM NORMALLERİNİN ALTINDA

Hissedilir derecede (8 ila 12) azalarak mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR ORTA KUVVETTE ESECEK

İç kesimlerde batılı yönlerden hafif yer yer orta kuvvette, kıyı kesimlerde ise kuzey ve batılı orta yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BUZLANMA VE DON UYARISI

Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif yer yer orta kuvvette, yüksek rakımlı kesimlerde ise kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, zirai don vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.SIRADAKİ HABER