Haberler'Dünya Kalite Elçisi' Türkoğlu

'Dünya Kalite Elçisi' Türkoğlu

Business Initiative Directions (BID) tarafından '2016-2018 Yılı Kalite Elçisi' unvanına layık görülen YEDAŞ, bu gurura sahip Türkiye'deki 'ilk ve tek şirket' oldu. YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, 'Artık ödül alan değil, ödül veren şirket olacağız' dedi.

'Dünya Kalite Elçisi' Türkoğlu

Karadeniz Bölgesi’nin dünyaya açılan kapısı olan Samsun’dan başlayarak, Ordu, Amasya, Sinop ve Çorum illerinde yaşayan 3 milyonun üzerinde insanın sadece yaşam kaynağı olan elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamakla yetinmeyen YEDAŞ’a bir övünç kaynağı mektubu da Business Initiative Directions (BID) tarafından geldi.

Uluslararası arenada kabul görmüş, ‘lider, sürdürülebilir, kaliteli ve teknolojik’ iş süreçleri ile dünya ve Avrupa üzerinde düzenlenen her platformda ‘en prestijli’ ödülleri ve takdirleri alan YEDAŞ, BID’nin düzenlediği ‘İnovasyon, Teknoloji ve Toplam Kalite Yönetimi Kongreleri’ne, ‘2016-2018 Yılı Kalite Elçisi’ (Quality Ambassador) unvanıyla katılacak.

“ARTIK ÖDÜL ALAN ŞİRKET DEĞİL ÖDÜL VEREN ŞİRKET OLACAĞIZ”

2013 yılında tanıştığı ve 3 yıl boyunca kurumsal ve operasyonel mükemmellik alanında ‘sürdürülebilir ilişkiler’ kurduğu BID tarafından ‘Kalite Elçisi’ (Quality Ambassador) unvanına layık görülen YEDAŞ’ın Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’na resmi davet mektubu gönderen BID Başkanı Jose E. Prieto, “YEDAŞ, iş ve meslek dünyasına rol model uygulamalarıyla liderlik etmeye hazır” ifadesini kullandı.

Bu yıl dünyanın ve Avrupa’nın en büyük şehirlerinde düzenlenecek olan BID kongrelerine, ‘2016-2018 Yılı Kalite Elçisi’ unvanıyla katılacak olan YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, “Artık ödül alan değil, ödül veren şirket olacağız” diye konuştu.

“YEDAŞ, İŞ VE MESLEK DÜNYASINA LİDERLİK ETMEYE HAZIR ŞİRKET’TİR”

İş ve meslek dünyasına rol model uygulamalarıyla liderlik etmeye hazır olan YEDAŞ’ı, ‘2016-2018 Yılı Kalite Elçisi’ seçtiklerini belirten BID Başkanı Jose E. Prieto, bu övünç kaynağı mektubu YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’na gönderdi. ‘İnovasyon, Teknoloji ve Toplam Kalite Yönetimi’ modellerini iş süreçleriyle içselleştiren şirketleri ödüllendiren BID’nin Başkanı Prieto, iletişim kurmaktan onur duyduğunu belirttiği mektubunda, “21 Aralık 2015 tarihinde İspanya’nın Madrid Kenti’nde bir araya gelen BID Yürütme Komitesi, YEDAŞ’ı, 2016-2018 yılları arasını kapsayan dönem için ‘Kalite Elçisi’ olarak temsil etmesine karar vermiştir. Sayın Türkoğlu, 2016 yılında Cenevre, Frankfurt, Paris, Madrid, Londra ve New York şehirlerinde gerçekleşecek olan İnovasyon, Teknoloji ve Toplam Kalite Yönetimi Kongreleri’nde, Mükemmellik Nişanı’na sahip ‘2016-2018 Yılı Kalite Elçisi’ olarak davet edilmiştir. Bu atama ‘Sürdürülebilir Kalite’ uygulamalarınızın analiz, geliştirme, ölçüm ve kontrol edilmesinde öncülük edecektir ve yine bu atamayı mükemmelliğin bir işareti olarak görmenizi isterim” şeklinde konuştu.

“YEDAŞ, ÜLKEMİZİ HER ALANDA GURURLA TEMSİL EDİYOR”

YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu şunları söyledi: “Kalite, Liderlik, Teknoloji ve Sürdürülebilirlik’ anlayışını yönetim modeliyle içselleştiren şirketleri ödüllendiren Business Initiative Directions (BID) tamamen bağımsız bir kuruluş. 2013 yılında tanıştığımız BID tarafından Uluslararası Mükemmellik ve İş Prestiji Ödülleri’nde Altın, Platin ve Elmas Tacı Ödülleri’ne layık görülen şirketimiz, artık ödül alan değil, adayları ödüllendiren, ‘kalitenin elçisi’ unvanına sahip olmuştur.”

Geçen yıl ‘BID Komite Üyesi’, bu yıl da ‘2016-2018 Yılı Kalite Elçisi’ seçilen Genel Müdür Türkoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Dünya üzerinde hizmet kalitesinde dünya standartları ile uyumunu belgeleyen şirketlere bu ödüllerin verilmesinde artık söz sahibiyiz. Bu unvana sahip ülkemizde başka bir şirket yok. Bu haklı gurur hem YEDAŞ için hem de ülkemiz için bir övünç kaynağıdır. Vizyonumuzda vurguladığımız gibi gerek kurumsal gerekse de operasyonel mükemmellik alanındaki pozitif enerjimizin meyvelerini topluyoruz.”SIRADAKİ HABER