HaberlerOrdu haberOkullarda atık pil seferberliği

Okullarda atık pil seferberliği

Okullarda atık pil seferberliği

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği'nin (TAP) geleneksel olarak her yıl düzenlediği 'Okullarda Atık Pil Yarışması'nda 30 Nisan'da sona erecek. Ordu'da geçtiğimiz yıl 3.5 ton civarında olan atık pil toplama miktarının bu sene 5 tonu geçmesi bekleniyor.


Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği Genel Sekreteri Neslihan Bahar, Ordu'da her yıl artan bir grafik ile atık pil toplama miktarını çoğaldığına dikkat çekti. Bahar, atık pillerin toplama miktarlarının arttırılması ve toplama işlemlerinin verimli bir şekilde sürdürülmesini sağlamak üzere Altınordu Belediyesi ile çalışmalar yaptıklarını belirtti. Bahar, 'Şu ana kadar Türkiye çapında Büyükşehir, il, ilçe ve belde olmak üzere toplam 550 belediye ile işbirliği halindeyiz, bu sayı her gün artıyor. Belediyelerin yanı sıra teknomarketler, zincir marketler, bakanlıklar, organize sanayi bölgeleri, okullar, Diyanet İşleri, Silahlı Kuvvetler, oteller, Emniyet Genel Müdürlüğü ve PTT de bizimle işbirliği yapan kuruluşlar arasında. En çok atık pili bölge olarak Marmara'da topluyoruz, burada İstanbul tabi ki itici güç. Ordu'dan geçen yıl 3.5 ton atık pil toplanmıştı bu yıl 5 ton olmasını bekliyoruz' diye konuştu.
Bahar, Ordu'da birinci, ikinci ve üçüncü gelen okulların hediyeler kazanacağını da sözlerine ekleyerek, 'Birinciliği alan okul bir adet printer kazanacak. İkinci olan okul spor seti ve üçüncü okul ise satranç seti ile ödüllendirilecek' bilgisini verdi.


SIRADAKİ HABER