HaberlerKocaeli haberAyazma Parkı törenle açıldı

Ayazma Parkı törenle açıldı - Kocaeli haber

İzmit Belediyesi tarafından Ayazma Mahallesi'nde yapılan Ayazma Parkı düzenlenen törenle açıldı.

Ayazma Parkı törenle açıldı

İzmit Belediyesi, mahallelere park yapmaya devam ediyor. Başlatılan proje kapsamında Ayazma Mahallesi'ne kazandırılan Ayazma Parkı düzenlenen törenle açıldı. Yaklaşık bin 200 metrekarelik bir alanda yaptırılan parkın açılış törenine İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Belediye Meclis Üyesi Canan Soylu, Ayazma Mahalle Muhtarı Selami Şener, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Engelsiz oyun grupları, salıncaklar, dinlenme alanları, oturma alanları, piknik alanı, çeşme ve kondisyon aletleri bulunan parkın açılışında konuşan Başkan Doğan, Bir parkı daha şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana yüzlerce yeni park yaptık. Her bir parkımız bir öncekinden daha farklı ve daha güzel oluyor. Ayazma Parkımızın farklı bir özelliği de engelsiz park anlayışının en güzel örneğini oluşturmasıdır. Hayat içerisinde acı da mutluluk da, engellilik de var. Önemli olan gönülleri engelsiz kurmak. Engelli dostu bir belediye olarak bir çok çalışmanın içerisinde parklarımızın da engelsiz olmasına çok önem veriyoruz' dedi.
İzmit Belediyesi olarak her geçen gün hizmetlerine hız kazndırdıklarını ifade eden Başkan Doğan, 'Ayazma bizim göz bebeğimiz. Bu mahallemize de diğer mahallere olduğu gibi ayrı bir önem veriyoruz. Burada ilimizin ilk aquaparkını açtık. Kültür merkezimiz, kapalı pazarımız, pastacılık okulumuz hep bu mahallemizde. Biz bu hizmetleri severek yapıyoruz. Ayazma'da mahalle konağı için yer arıyoruz. Ayrıca kız öğrenci yurdu için de çalışmalar yapıyoruz. Bizim bu imkanları sizlere sağlamamızın baş mimarı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Biz, liderimizden ilham alıyoruz. Bir yandan Türkiye'nin kalkınmasına, bir yandan da dıştan içten bize saldıran düşmanlara en güzel cevabı veriyoruz. Yeter ki biz birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Herkes bizim kardeşimiz, biz herkesin belediyesiyiz. Hepimiz biriz, hep birlikte İzmit'iz, hep birlikte Türkiye'yiz' diye konuştu.
Tören, konuşmaların ardından parkın açılışının gerçekleştirilmesi ile son buldu.

Ayazma Parkı törenle açıldıSIRADAKİ HABER