HaberlerSamsun haberBES Samsun Şubesi Hukuk ve TİS Sekreteri: Altyapı yok, iş yükü çok

BES Samsun Şubesi Hukuk ve TİS Sekreteri: Altyapı yok, iş yükü çok - Samsun haber

Gerekli altyapı oluşturulmadan pasaport ve sürücü belgeleri işlemlerinin nüfus müdürlüklerine devredildiğini belirten BES Samsun Şubesi Hukuk ve TİS Sekreteri Mustafa Us, iş yükünün her geçen gün arttığını vurguladı

BES Samsun Şubesi Hukuk ve TİS Sekreteri: Altyapı yok, iş yükü çok

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Samsun Şubesi Hukuk ve TİS Sekreteri Mustafa Us, Şube Başkanı İsrafil Şahin ile birlikte 2 Nisan'dan itibaren pasaport ve sürücü belgesi işlemlerinin nüfus müdürlüklerinde verilmesini eleştirdi. Gerekli altyapı oluşturulmadan böyle bir uygulamaya geçilmesinin yanlış olduğunu dile getiren Us, çalışanlara yüklenen iş yükünün kabul edilemez olduğunu aktardı.

GEREKLİ ADIMLAR ATILMALI

İş kalemlerinin sürekli arttığını ifade eden Us, nüfusun büyük kesiminin yığınlar halinde hizmet aldığı nüfus müdürlüklerinde iş yükü ve angarya çalışmanın her geçen gün arttığına dikkat çekti. Us, “Personel artırımı olmaksızın, aynı fiziksel yetersizliklerle beraber sürekli iş yükünün üstüne bir de pasaport ve ehliyet işlemlerinin nüfus müdürlüğü çalışanlarına yüklenmesi, kabul edilemez. Artan iş yükü nedeniyle kadrolu ilave personel istihdamı için gerekli adımlar hemen atılmalı. Fiziksel mekanlar artan iş yüküne cevap veremez hale geldi. Hafta sonu da dahil gece gündüz demeden çalışmak zorunda bırakılan nüfus emekçilerinin işe gidiş ve gelişi için mutlaka servis konulmalı. Ayrıca hafta sonu ve gün içinde fazla mesai yaptırılan personelin yemek sorunu çözülmeli” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL SIRADAKİ HABER