HaberlerTekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar: 'Millet iradesine sahip çıktı'

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar: 'Millet iradesine sahip çıktı'

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 'Yüce milletimiz, 'tek vatan, tek bayrak, tek millet ve tek devlet' diyerek her zamankinden daha fazla birbirine sarılarak, milli birliğine ve iradesine sahip çıkmıştır' dedi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar: 'Millet iradesine sahip çıktı'

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Türkiye genelindeki referandum sonuçlarının yanı sıra seçim ilçe genelindeki yüzde 64 oranındaki 'evet' nedeniyle teşekkür etti.

Tekkeköy, referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından vatandaşların kutlamaları ile adeta bayram alanına döndü. İlçe merkezinde ve Kutlukent eski hizmet binası önünde toplanan vatandaşlar bayraklar ellerinde, tezahüratlar ve havai fişekler eşliğinde referandum sonuçlarını kutladı.

GÖREVİNİ YERİNE GETİRDİ

Demokrasinin bayramı olan önemli bir seçimi daha geride bırakmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Hasan Togar, "Ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan, çift başlılığı ve krizleri ortadan kaldıracak istikrarımız ve istikbalimiz açısından büyük önem taşıyan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, halkımız tarafından kabul edilmiştir. Bu referandum sonucu itibarı ile kazanan Türkiye’dir. Ülkemiz için hayati bir önem taşıyan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi oylamasından yüzde 51.4 evet çıkması, büyük Türkiye'nin önündeki tüm engellerin kalktığının büyük bir göstergesidir. Darbeler ve koalisyonlar artık tarihe karışmıştır. 15 Temmuz'da tarihin en büyük hainliğiyle karşı karşıya kaldığımız kalleş kalkışmayı gerçekleştirenlere, ülkemizin gelişmesini engellemek isteyen iç ve dış güçlere ve onların içimizdeki uşaklarına, ülkemizde bugün kriz bekleyenlere, yüce milletimiz en güzel cevabı yine sandıkta kendi hür iradesi ile vermiştir. Yüce milletimiz, 'tek vatan, tek bayrak, tek millet ve tek devlet' diyerek her zamankinden daha fazla birbirine sarılarak, milli birliğine ve iradesine sahip çıkmıştır" dedi.

TEKKEKÖYLÜLERE TEŞEKKÜR

Tekkeköy halkının her zaman olduğu gibi yine üzerine düşeni en güzel şekilde yerine getirdiğini dile getiren Başkan Togar, ‘‘Referandumda yüzde 64 oy oranı ile gür bir sesle ‘evet’ diyen Tekkeköy'e, sivil toplum örgütlerimize, muhtarlarımıza, meclis üyelerimize, AK Parti İl ve ilçe teşkilatlarımıza seçim boyunca gece gündüz canla başla çalışan ve emek harcayan herkese en kalbi duygularımla teşekkür ederim. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ülkemize hayırlı olsun’’ diye konuştu.SIRADAKİ HABER