Haberler AK Parti Samsun Milletvekili Demircan: 'Samsun halkını tebrik ediyorum'

AK Parti Samsun Milletvekili Demircan: 'Samsun halkını tebrik ediyorum'

Referandum sonucunu değerlendiren AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Türkiye'nin kazandığını belirterek, yüzde 63,56 evet yüzde 36,44 hayır oyu veren Samsun halkını tebrik etti

 AK Parti Samsun Milletvekili Demircan: 'Samsun halkını tebrik ediyorum'

Türkiye önceki gün referandum heyecanı yaşadı. Resmi olmayan sonuçlara göre milletin kararı yüzde 51,41 evet, yüzde 48,50 hayır oldu. Samsun’da ise sandıklardan yüzde 63,56 evet yüzde 36,44 hayır oyu çıktı. Sonuçlar hakkında konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, milletin kararını verdiğini belirterek, Türkiye’nin kazandığını söyledi ve özellikle Samsun halkına teşekkür etti.

80 MİLYON KARDEŞLİĞİ KAZANDI

Temiz bir ortamda referandumun yapıldığını ve bütün siyasi partilerin, aktörlerin görüşlerini açıkladığını ifade eden Milletvekili Demircan, milletin artık kararını verdiğini söyledi. Anayasa değişikliğinin onayladığını ve artık tartışılacak hiçbir tarafın olmadığını vurgulayan Demircan, yeni Türkiye’nin yeni anayasa ve sistem değişikliğiyle inşa edileceğini ifade etti. Tarihi bir dönüm noktasının yaşandığını belirten Demircan, “Türkiye kazandı. Sadece evet diyenler değil, hayır diyenlerle birlikle bütün 80 milyon kardeşliği kazandı. 1950’den beri çok başarılı seçimler yapıyoruz ve seçimlerimiz tartışılır olmuyor. Milletimiz ise demokratik olgunluğun en üst noktasında ve bunu Avrupa’ya da gösterdi” dedi.

SAMSUN HER ZAMAN SAHİP ÇIKTI

Türk milletinin yeniliği, dönüşümü, devletin yeniden güçlü bir şekilde inşasını istediğini kaydeden Demircan, artık geleceğe bakacaklarını ve yeni dönemin yarından itibaren başlayacağını dile getirdi. 8-10 gün içinde kesin sonuçların açıklanacağını aktaran Demircan, “Ardından anayasa değişikliğinin etkilerini hep birlikte tartışacağız. Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu yeni dönemle birlikte, bir ay içinde kesin sonuçları açıkladıktan sonra Meclis’te, demokratik bir şekilde seçilecek. Daha sonra 6 ay içinde Meclis uyum yasalarını çıkaracak. Ülkemiz yeni sistem hazırlığını yaptıktan sonra 3 Kasım 2019’da yeni bir seçim yaşayacak. Referandum sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını istiyorum. Samsun gerçekten güzel bir sonuç aldı, Samsun başlangıçtan beri, cumhuriyetin ilk dönemlerinden itibaren demokrasiye her zaman sahip çıktı. Samsun’un Türkiye’de özel bir yeri olduğuna inanıyorum, Samsun’u ayrıca tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCALSIRADAKİ HABER