HaberlerBayburt haberBayburt'ta şehitler için hatıra ormanı oluşturuldu

Bayburt'ta şehitler için hatıra ormanı oluşturuldu - Bayburt haber

Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı şehitleri için hatıra ormanı oluşturuldu.

Bayburt'ta şehitler için hatıra ormanı oluşturuldu

Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce Aslan Dağı Vilayet Ormanı ağaçlandırma alanında Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı şehitleri anısına sarı çam fidanları dikildi.
Etkinlik öncesinde gerçekleştirilen törende konuşan Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere ise acil şifa dileyerek, 'Harekatı yürüten kahramanlarımızın akıttıkları kan, adeta can suyu gibi bu topraklarda yeni nesillerin yetişmesine vesile oluyor.' dedi.
Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki ise, denetimli serbestlikte yükümlü olan bazı kişilerin burada fidan dikerek cezalarının infazının gerçekleştiğini kaydetti.
Konuşmaların ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti okunup dualar edilmesinin ardından bin sarı çam fidanı toprakla buluşturuldu.
Törene Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk Coşkun, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, bazı kurum ve kuruluşların temsilcilerinin yanı sıra askerler ve polis memurları katıldı.

Bayburt’ta şehitler için hatıra ormanı oluşturulduSIRADAKİ HABER