HaberlerAnonymous EGM'yi hackledi mi?

Anonymous EGM'yi hackledi mi?

Anonymous, Emniyet Genel Müdürlüğü veri tabanında kayıtlı tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının adres ve kimlik bilgilerini yayınlandığını açıklarken, Ay Yıldız TİM ise bu iddiaları yalanladı.

Anonymous EGM'yi hackledi mi?

Ünlü hacker grubu Anonymous tarafından yayılmasına yardımcı olunan veriler, bir internet sitesi ve sosyal medya üzerinden yüklendi.

Anonymous'un Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Emniyet Genel Müdürlüğünde çıkan belgeler "ROR[RG]" tarafından çalınmıştır. Anonymous'un bu sızmayla alakası yoktur..@CthulhuSec ve Anonymous başta olmak üzere, bu belgelerin yayılmasına (!) yardımcı olmuştur" ifadelerinin kullanılması ise dikkat çekti.

AY YILDIZ TİM’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Türk Hacker Grubu, Ayyıldız TİM'in Sözcüsü Telli ise bu iddiaları yalanladı. Olayın aslının çok farklı olduğunu belirten Telli, bilgilerin 2010 yılında Yüksek Seçim Kurulu'ndan çalınan 70 milyon kişinin adres kayıt bilgileri olduğunu açıkladı. Telli, 2010 yılında İstanbul'da söz konusu bilgileri bir bilişim hukuk bürosuna satan çeteye operasyon yapıldığını ve bununla ilgili yaklaşık 10 kişinin tutuklandığını hatırlattı.SIRADAKİ HABER