HaberlerSamsun haberSamsun TSO Başkanı Murzioğlu: İhracat daha da yukarı taşınacak

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu: İhracat daha da yukarı taşınacak

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu: İhracat daha da yukarı taşınacak

Samsun TSO ve Hollanda&Türkiye Ticaret Odası arasında imzalanan protokolle ilgili konuşan Samsun TSO Başkanı Murzioğlu, 'Bu protokolle ikili işbirliği fırsatları yaratarak, kentimizin ihracatını daha üst seviyelere taşıyacağız' dedi

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Hollanda&Türkiye Ticaret Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı. Hollanda ile ticari işbirliğini geliştirmeyi amaçlayan protokol töreni Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşti. Protokolü imzalayan iki başkan Salih Zeki Murzioğlu ve Ethem Emre, "Hayırlı olsun" temennisinde bulundu.

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu: İhracat daha da yukarı taşınacak

GURBETÇİLER TEŞVİK EDİLECEK

İmza töreninde konuşan Hollanda&Türkiye Ticaret Odası Başkanı Ethem Emre, odalarının iki ülke arasında ticari ve hukuki iletişimi kurmada öncü olmak amacıyla, 2013 yılında dernek statüsü ile Amsterdam’da faaliyete başladıklarını belirtti. Samsun ile ticari ilişkileri güçlendirmeyi amaçladıklarını belirten Emre, "Oda olarak misyonumuz, Türkiye ve Hollanda arasında köprü vazifesi üstlenerek dış ticaret ile ilgili en önemli adreslerden biri haline gelmek. Amacımız, her iki ülke arasında yer alan sektörler ve firmalar için yeni fırsatlar yaratarak, daha güçlü ticari ilişkiler kurmak. İnşallah bu protokol ile birlikte gurbette yaşayan Samsunluları ekonomik olarak memleketlerine teşvik de edeceğiz" diye konuştu.

İŞBİRLİĞİ FIRSATLARI ARTACAK

Protokolün ticari ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacağını belirten Başkan Murzioğlu ise, "Oda olarak bizim en büyük amaçlarımızdan biri de Samsun ticaretini, ihracatını daha ileriye taşımak. Bugün imza altına aldığımız protokolün amacı da buna yönelik. Samsun’un en fazla ihracat yaptığı ülkelerin başında Hollanda geliyor. İnşallah imzaladığımız işbirliği protokolüyle ikili işbirliği fırsatları yaratarak, kentimizin ihracatını daha üst seviyelere taşıyacağız. Dört başlıktan oluşan protokol, ticaret alanında etkin bir işbirliğinin kurulması, desteklenmesi ve geliştirilmesi için odamız üyeleri ile Hollandalı firmalar arasında etkin bir iletişim sağlanmasını amaçlıyor" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU SIRADAKİ HABER