ESOB Başkanı Konak Güven tazeledi

ESOB Başkanı Konak Güven tazeledi - Afyonkarahisar haber

Afyonkarahisar Esnaf Odaları Birliği (ESOB) 27. Olağan Genel Kurulu'nda Abdülkadir Konak, tekrar başkan seçilerek güven tazeledi.


Divan Başkanlığını Kütahya ESOB Başkanı İbrahim Yiğit'in yaptığı genel kurul, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Afyonkarahisar ESOB Başkanı Konak, yaptığı açılış ve selamlama konuşmasında birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Afyonkarahisar Esnaf Odaları Birliği Genel Kurulu'nun 27'ncisinin düzenlendiğini hatırlatan Konak, 'Felsefemiz birlikte rahmet ayrılıkta azap var inancı ile yapmış olduğumuz 2014 yılı olağan ve 2016 yılı olağanüstü genel kurul toplantılarımız da yapılan seçimlerde sizlere hizmete talip olduk. Sizlerin desteğiyle bugünlere geldik. Daha önceki genel kurul toplantılarında yapacağımız hizmetlerle ilgili verdiğimiz sözlerin tamamına yakınını gerçekleştirmiş olarak sizlerin huzuruna gelmekten mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Birliğimize kayıtlı 18 bin 500 esnaf ve sanatkarımız var. Nüfusunun yaklaşık yüzde 2.57'si esnaf ve sanatkarlardan oluşuyor. 81 il içinde Afyonkarahisar olarak 38. sırada yer alıyoruz. Esnafımızın yüzde 12'i kadın esnaflarımızdan oluşuyor' diye konuştu.
Genel kurulda 189 kişi oy kullanılırken tek liste ile girilen seçimde mevcut Başkan Abdülkadir Konak, tekrar başkan seçildi. Konak'ın yönetim kurulu Atilla Kocabaş, Ahmet Tan, Cevat Örnek, Mehmet Üçağıl, Muhammet Şentürk ve Yaşar Gülbeyaz'dan oluştu. Genel kurula, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Çoban, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan ve teşkilat üyeleri ile genel kurul delegeleri katıldı.

ESOB Başkanı Konak Güven tazeledi