HaberlerKocaeli haberYazar Şenermen, algı operasyonlarını anlattı

Yazar Şenermen, algı operasyonlarını anlattı - Kocaeli haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Kocaeli Kitap Fuarı'na katılan Yazar Sedat Şenermen 'Algı Yönetimi' adı altında söyleşi gerçekleştirdi.

Yazar Şenermen, algı operasyonlarını anlattı

10. Kocaeli Kitap Fuarı Akçakoca Konferans Salonunda gerçekleştirilen 'Algı Yönetimi' başlıklı söyleşi ile devam etti. Söyleşiye katılan Yazar Sedat Şenermen, algı yönetimi konusunda katılımcılara bilgi aktardı. Söyleşide yaptığı konuşmada zihin kontrolü, beyin yıkama, psikolojik savaş konularının algı yönetimi için araç olduğunu belirten Şenermen, 'Amaç algıları istenilen şekilde oluşturmaktır. İnsanları zor kullanmadan zihnen tutsak almaktır. Algı yönetimi endüstriyel tüketim alışkanlıklarını da etkiler. Yaratan insanı yaratılmışlar üstünde en üstün kıldı. Her insanın içindeki şeytan alt beynindeki nefsi emmare dediğimiz olumsuz akli melekelerimizdir. Kin nefret gibi duygular alt beynimizin olumsuz duygularıdır. Sevgi, barış adalet üst beynimizin yansımalarıdır. Algı yönetimi yapanlar uyguladıkları yöntemlerle insanların üst beynini kullanmasını engellemeye çalışırlar' dedi.
''Kuranı Kerim durumu insandan daha aşağı olanlar diye tarif etmiş aklını kullanmayanları'' diyen Şenermen, 'Mantıklı düşünen beynimizi kullanarak insanlaşırız. Beş duyumuzla elde ettiğimiz duyumsal bilgiye algılama denir. Algı sosyal ve psikolojik bir olgu olduğu için dış müdahaleye açıktır. Kitle iletişim araçlarıyla beyinlerimiz yönlendirilebilir' diyerek kitle iletişim araçlarıyla ne tür algı operasyonları yapıldığını örnekleriyle aktardı.

Yazar Şenermen, algı operasyonlarını anlattıSIRADAKİ HABER