Elektrikli tekerlekli sandalyelerin sahipleri kura ile belli oldu

Elektrikli tekerlekli sandalyelerin sahipleri kura ile belli oldu - Adana haber

Seyhan Belediyesi, 7 art 2 sivil inisiyatif grubu birlikteliğinde gerçekleştirdiği proje kapsamında ihtiyaç sahibi engelli bireylere verilmek üzere alınan toplam 10 adet elektrikli tekerlekli sandalye için noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi. Kura çekimi sonrası elektrikli tekerlekli sandalyeler kurada ismi çıkanlara teslim edildi.


Adana'da gönüllü bireyler tarafından kurulan ve tamamen gönüllük esasına göre çalışan 7 art 2 sivil inisiyatif grubunun başlattığı çalışma çerçevesinde alınan 10 adet elektrikli tekerlekli sandalye Seyhan Belediyesine başvuran ve acil ihtiyacı olan kişiler arasında yapılan kura çekimi ile sahiplerini buldu. Kura sonrası konuşan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, engelli bireylerin her zaman yanında olduklarını söyledi. Başkan Zeydan Karalar, 'Arkadaşlar önemli bir iş yaptı. 10 sandalye dağıtılacaktı en acil kişiler arasında kura çekmeyi daha doğru bulduk' dedi.
Sosyal sorumluluk adına kurulan ve tamamen gönüllü bireylerden oluşan 7 art 2 grubu adına konuşan Yeliz Doğramacılar ise Adana'ya sahip çıkacak sosyal projeler yapmak istediklerini söyledi. Doğramacılar, ' 7 art 2 olarak Adana ya sahip çıkıp sosyal sorumluluk projeleri yapmak istiyoruz. Bu sosyal sorumluk projesinde Seyhan Belediyesi bize çok destek oldu. Başkanımız Zeydan Karalar ve tüm ekip arkadaşlarına sonsuz teşekkürler. Onların önderliğinde 10 kişiye akülü tekerdeki sandalye dağıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz' şeklinde konuştu.

Kurada ismi çıkanlara teslim edildi
Noter huzurunda yapılan kura çekimi sonrası elektrikli tekerlekli sandalye almaya hak kazanan engelli bireylere tekerlekli sandalyeleri dağıtıldı. Başkan Karalar, Elektrikli sandalye verilen kişilerin mutluluğunu görünce kendisinde mutlu olduğunu ifade ederek, '7 art 2'nin ne kadar önemli bir iş yaptığını görüyoruz hepsini kutluyorum. Seyhan Belediyesi her şeyde olduğu gibi burada farkını hissettiriyor. Bizim kadar akülü sandalye dağıtan yok. Yakında 200 e yakın araba dağıtacağız. Ramazan Bayramı'nda evlatlarına, arkadaşlarına yeni araçları ile gidecekler' diye konuştu.
Yapılan projeler ile ilgili bilgi veren 7 art 2 üyesi Orçun Utlu, yapılan işin doğru bir şekilde yerine ulaşmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Utlu, 'Yaptığımız çalışmalar ve topladığımız yardımlar ile ihtiyaç sahiplerine akülü tekerlekli sandalye aldık. Bu bizim için çok büyük bir içsel mutluluk. Ve bu mutluluğu sizlerle paylaşıyor olmak mutluluğumuzu kat kat arttırıyor. Dileriz ki; bu projeler tabana daha çok yayılır ve ihtiyaç sahiplerine daha hızlı ulaşır. Bu konuda ben belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.
Konuşmalardın ardından akülü tekerlekli sandalyeler sahiplerine teslim edildi.

Elektrikli tekerlekli sandalyelerin sahipleri kura ile belli oldu