HaberlerManisa haberTürk Telekom, Manisalı kadınlara interneti anlattı

Türk Telekom, Manisalı kadınlara interneti anlattı

Türk Telekom, Manisalı kadınlara interneti anlattı - Manisa haber

Türk Telekom, 24 ilde 34 farklı noktada gerçekleştireceği Teknoloji Seferberliği kapsamında Manisa'nın Şehzadeler ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı'nda teknoloji sınıfı olarak tasarlanan gezici eğitim tırında kadınlara internet eğitimi verdi.


Türk Telekom Gezici Tırı Manisa'ya gelerek teknoloji sınıfı olarak tasarlanan tırda Manisalı kadınlara internet eğitimi verdi. Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı, 8 Mayıs Salı günü Akhisar Milli Egemenlik Meydanı'nda Akhisarlı kadınlarla buluşacak.
Türkiye'nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom, kadınlara yönelik teknoloji seferberliğinin ikincisini başlattı. Teknoloji Seferberliği kapsamında Türkiye'yi dolaşacak olan gezici eğitim tırında toplam 24 ilde 34 farklı noktada kadınlara teknoloji eğitimi verilecek. Eğitimlerde kadınlara internet ve mobil uygulamalar içerisinde başta sosyal medya olmak üzere günlük hayatı kolaylaştıran uygulamalar, e-devlet platformlarının kullanımı ve internetten alışveriş gibi konular anlatılacak.

'10 binlerce kişiye ulaşmayı hedefliyoruz'
Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, iki dönemde toplam 10 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini belirterek şunları söyledi:
'İlk etabını geçen sene 5 bin kadına ulaşarak gerçekleştirdiğimiz projenin ikinci döneminde toplam hedef iki yılda 10 bin kişiye ulaşmak olacak. Teknolojiye ayak uydurmak isteyen, 'internette ben de varım' diyen kadınlara sosyal medya, e-devlet ve günlük hayatı kolaylaştıran uygulamaların yanı sıra internetten el emeği ürünlerini satabilme imkanlarını anlatacağız. Eğitimlere her yaşta kadının katılmasını bekliyoruz.'
'Okuma yazma gibi teknolojiye de hakim olmamız gerektiği bir çağ yaşıyoruz' diyen Dursun, 'Türkiye'nin dört bir yanındaki binlerce kadını teknoloji ile güçlendirmek, onların hayatını her alanda kolaylaştırıp, sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla teknoloji seferberliği başlatıyoruz. Misyonumuz doğrultusunda ülkemizdeki dijital okuryazarlığı artırmayı hedefliyoruz. Amacımız, projemizle toplumsal kalkınmaya Türk Telekom olarak destek verip, kadınların teknolojinin ve internetin sunduğu fırsatlardan daha fazla faydalanmasını sağlamak. Bu sayede hem kadınların hem toplumun refahını yükselterek, onların ekonomiye ve iş gücüne daha fazla katılmalarına katkıda bulunmayı arzu ediyoruz. Eğitimlere her yaşta kadının katılmasını bekliyoruz' şeklinde konuştu.

Eğitimlerden faydalanmak için rezervasyon yaptırmak gerekiyor
Eğitimlere katılmak isteyen kadınlar turktelekom.com.tr'den kayıt oluşturabilecek veya 0553 925 3939 ve 0553 926 3939 numaralı rezervasyon hatlarını arayabilecekler. Türk Telekom 'Şimdi Senin Zamanın' diyerek www.seninzamanin.com adı altında kadınlara özel bir portal da oluşturdu. Sağlıklı yaşam ve beslenme ipuçlarının yer aldığı portalda, annelere yönelik öneriler, pratik yemek tarifleri ve kültürel etkinlikler de yer alıyor. Portalda ayrıca kadınların bulundukları ildeki etkinliklerden haberdar olmaları için özel etkinlik takvimi de yer alıyor.

Türk Telekom, Manisalı kadınlara interneti anlattı