HaberlerBalıkesir haberYardım TIR'ları Afrin'e ulaştı

Yardım TIR'ları Afrin'e ulaştı - Balıkesir haber

Altıeylül Belediyesi, İHH ve Kızılay ortaklığında yürütülen 'Bir Omuz Da Sen Ver' kampanyası kapsamında yola çıkan yardım TIR'ları Afrin'e ulaştı.

Yardım TIR'ları Afrin'e ulaştı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Operasyonu ardından güvenli bölge ilan edilen yerlere Türkiye'den insani yardım malzemeleri gitmeye devam ediyor. Altıeylül Belediyesi, Kızılay ve İHH'nın ortaklaşa düzenlediği ve vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği, Afrin ve Doğu Guta'da yaşayan insanlar için düzenlenen yardım kampanyasında, içinde temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan yiyecek, bebek maması, bebek bezi, oyuncak vs. bulunan 4 adet TIR Balıkesir'den yola çıkmıştı. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Meclis Üyesi Murat Adısanoğlu'nun da bulunduğu yardım TIR'ları Afrin'e ulaştı.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başarılı operasyonu ile güvenli bölge haline gelen Afrin ve Doğu Guta'da yaşayan halk, Türkiye'den gelen destek ve ilgiden oldukça memnun. Özellikle çocukların kendilerine verilen hediyelerle yüzleri gülüyor. Çocuklar için bir tır dolusu malzemenin yanı sıra temel ihtiyaçların bulunduğu 4 TIR Türk Kızılay'ı ekipleri tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Kardeşliğin ve dayanışmanın ön plana çıktığı ziyarette Başkan Hasan Avcı çocuklarla birebir ilgilenerek hediyelerini verdi.

Yardım TIR’ları Afrin’e ulaştıSIRADAKİ HABER