HaberlerEskişehir haberEngel tanımıyorlar

Engel tanımıyorlar - Eskişehir haber

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Suzan Gürcanlı Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu'nun uygulaması olan engelli çocukların tasarlayıp yaptığı ürünlerin gösterildiği sergi, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi'nde açıldı.

Engel tanımıyorlar

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi'nde gerçekleştirilen sergide Suzan Gürcanlı Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu öğretmenleri, engelli çocukların ürünlerini sergiledi. Ürünlerin satın alınabildiği sergide eserler büyük ilgi gördü. Sergilenen ürünler arasında işlemeli kumaşlar, seramik kaplar, çeşitli kolye ve takıların yanı sıra ilgi çeken ürünler arasında karton ve çeşitli malzemelerden yapılmış süs eşyaları da ilgi odağı oldu.
'Asıl amaç, imkanlar sağlandığında neler yapılabildiğini göstermek'
Asıl amaçlarının ürünlerin satılması değil sergilenmesi olduğunu belirten Türkiye Yardım Sevenler Derneği Suzan Gürcanlı Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu müdürü Yücel Beral, 'Burada İletişim Fakültesi'nin katkılarıyla Topluma Hizmet çatısı altında öğrencilerimizin yaptığı çeşitli materyalleri sergiliyoruz ve isteyenlere satıyoruz. Öğrencilerimizin katkısıyla bir etkinlik düzenledik. Amaç, çocuklarımızın yaptığı çalışmaları sergilemek ve bu çocukları kaynaştırmak. Eserler tümüyle ağır ve orta düzeydeki otistik; çeşitli zihinsel engel türlerine sahip lise düzeyindeki çocuklarımızın bağımsız yaptığı, ürüne dönüştürdüğü çalışmalar. Burada asıl amaç satmak değil çocuklarımızın çalışmalarını göstermek, imkanlar sağlandığında neler yapabildiğini göstermek' şeklinde konuştu.

Engel tanımıyorlarSIRADAKİ HABER