HaberlerSamsunspor haberİsmail Uyanık geliyor

İsmail Uyanık geliyor

İsmail Uyanık geliyor - Samsunspor haber

Samsunspor'un eski başkanlarından İsmail Uyanık, 'Samsunspor'un artık şirketleşmesi lazım. Bu konuda şehir bana yetki ve vekalet verip teveccüh gösterirse, talip olurum. Salı günü Samsun'a gelip bu projemi kamuoyuna açıklayacağım' dedi

ŞİRKETLEŞME ŞART

Samsunspor'un 2 Haziran'daki Olağanüstü Genel Kurulu'nda aday olacağı konuşulan eski başkanlardan İsmail Uyanık, şartlı olarak talip olduğunu açıkladı. Salı günü Samsun'a geleceğini açıklayan Başkan  İsmail Uyanık, "Samsunspor'un yeni dönemde bir şirket olması gerekiyor. Bu konuda da eğer şehir bana yetki ve vekalet verip teveccüh gösterirse, kulübe talibim.  Samsunspor'u şirketleştirip, bu konuda en iyisini yapabileceğimi belirtmek isterim. Geçmişte bu yetki alınmıştı ama olmamıştı. Ben 12-13 sene boyunca kulübü şirket gibi yönettim. 'Kendi kasam, kulübün kasasıdır' dedim. Ancak iş bittiğinde gün sonunda hak edilmeyen bir çok şeyle karşılaştım. Ancak şirketleşme şartıyla talip olurum" diye konuştu.

BORÇ BİR ŞEY DEĞİL

İsmail Uyanık, "Samsun'u yüceltmek için elimden geleni yaparım. Kimseyle sıkıntım yok, alıp veremediğim yok, kızgınlığım öfkem yok, görülmemiş bir hesabım yok. İşi iş gibi yapıp Samsunspor'u hak ettiği yere getireceğim. Samsunspor gibi bir camia için 55 Milyon TL borç bir şey değil. Galatasaray'ın 2.5 milyar TL, Beşiktaş'ın 2 milyar TL, Trabzon'un 950 milyon TL borcu var. Bir çok kulüp iflas eşiğinde. Samsunspor gibi mazisi olan bir kulüp için, yok Yeni Samsunspor yapalım, yok Öz Samsunspor yapalım gibi şeyler konuşulmaya başlayınca mecburen sorumluluk hissettim. Gönül isterdi ki kendi adıma ekonomik olarak daha rahat bir dönemde gelseydim. Ancak başka şekilde bir para bularak bir şeyler yapacağız" dedi.

FUTBOL ŞUBE ŞİRKETLEŞECEK...

Başkan İsmail Uyanık, salı günü Samsun'da yapacağı toplantıyla projesini açıklayacağını söyledi. Uyanık'ın futbol şubeyi şirketleştirerek işe başlayacağı belirtildi.

Selçuk KAYA