Haberler Muhteşem açılış

Muhteşem açılış

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yaz spor okulları çalışmalarını yaptığı görkemli bir açılış töreniyle başlattı. İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, 'Bu yaz 40 branşta toplam 50 bin sporcuya ulaşmayı hedefliyoruz'dedi.

 Muhteşem açılış

DOLU DOLU GEÇİRECEĞİZ

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü okulların tatil olmasıyla beraber yaz spor okulları çalışmalarını başlattı. 2 ay sürecek olan yaz spor okullarında 40 spor branşı yer alacak ve tecrübeli antrenörler eşliğinde seçtiği kategoride eğitim alacak. Batıpark Sahası'nda yapılan açılış törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, ilçe, şube müdürleri antrenörler ve aileler katıldı. Törende konuşan İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, "Yoğun bir eğitim temposundan çıkan çocuklarımıza yaz aylarını sporla dolu dolu yaşatacağız"dedi.

MİNİ ŞOVLAR BÜYÜLEDİ

2 aylık süreçte hedefin 50 bin sporcuya ulaşmak olduğunu belirten İl Müdürü Karayılmaz, "Samsun sporun başkenti. Yapılan tesislerde birçok ilimizde bulunmuyor. Bu yatırımların bizde meyvelerini yetiştirmek ve onlarla övünmek istiyoruz. Spor okullarında 50 bin sporcu hedefliyoruz. Bunu başarabilecek bir güce de sahibiz"dedi. Konuşmaların ardından sporcular kendi dallarında mini şovlar yaparak izleyenleri büyüledi. Tören sonunda ise halter ve güreş sporcuları halat çekme yarışında karşı karşıya geldi. Her iki tarafın kıyasıya rekabeti beraberlikle sonuçlandı.

Salim YILDIZSIRADAKİ HABER