HaberlerSamsun haberCHP Samsun İl Başkanı Kundak: Polemiğin sebebi oy farkı

CHP Samsun İl Başkanı Kundak: Polemiğin sebebi oy farkı - Samsun haber

CHP'deki ihraç polemiklerini değerlendiren İl Başkanı Mehmet Kundak, 'Cumhurbaşkanlığı seçiminde alınan oy ile CHP'nin aldığı oy oranının farkı nedeniyle bu tartışmalar yaşanıyor' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Kundak: Polemiğin sebebi oy farkı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, parti merkezi önünde yaptığı oturma eylemiyle Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimini istifaya çağırmıştı. Erol, bu çağrısının ardından partiden ihraç talebiyle disipline sevk edildi. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, "Bu tür tepkiler olabilir ve olacaktır. Bu hafta durum netleşecek. Cumhurbaşkanlığı seçiminde alınan oy ile CHP'nin aldığı oy oranının farkı nedeniyle bu tartışmalar yaşanıyor" ifadelerini kullandı.

POLEMİK İÇERİSİNDE DEĞİLİZ

Kundak, seçime güzel bir çalışmayla gidildiğini belirterek, "İnce hesaplar yapılarak kısa sürede seçime gidildi. Yapılan hamlelerde ve çalışmalarda yanlışlık yoktu. İYİ Parti ve Saadet Partisi ile ittifak yapılması olumlu hareketlerdi. İnsanlar bu seçimde çok umutluydu, yıllardır beklenen gerçekleşmeyince böyle bir durum ortaya çıktı. Bu tartışmalar partiyi zayıflatmak adına çıkarılıyor. Biz polemik içerisinde değiliz, yapmamız gereken önümüzdeki seçimlere hazırlanmak" şeklinde konuştu.

Şükrü Berk ASKARSIRADAKİ HABER