HaberlerCHP'de basın açıklaması belirsizliği

CHP'de basın açıklaması belirsizliği

Kurultay süreci ile ilgili olarak, bugün il başkanlığında basın açıklaması yapacağını duyuran eski İl Başkanı Tufan Akcagöz'e il yönetimince izin verilmedi. Buna rağmen Akcagöz, açıklamayı aynı yerde yapacağını duyurdu.

CHP'de basın açıklaması belirsizliği

CHP İl Yönetimi, eski İl Başkanı ve Kurultay Delegesi Tufan Akcagöz'ün, il binasında yapmak istediği basın açıklamasına izin vermedi.

Dün akşam saatlerinde Akcagöz, basına geçtiği mailde, 04.07.2018 tarihinde, saat 13.30’da, CHP  Samsun  İl Başkanlığı binasında, seçim sonrası gelişmeleri ve tartışılan kurultay sürecini değerlendirileceği bir basın açıklaması yapacağını duyurdu. Fakat ilerleyen saatlerde ise İl Yönetimi tarafından basın açıklamasına izin verilmediği açıkladı. Bunun üzerine tekrar basına mail geçen Akcagöz, "Korku ile bir yere varılmaz. Siyaset cesaretle yapılır" sözleriyle basın açıklamasını aynı yerde yapacağını duyurdu. İl yönetiminin basın açıklamasına neden izin vermediği, Akcagöz'ün de açıklamayı neden il binasında yapmak konusunda ısrarcı olduğu merak konusu oldu.

Barış BUDANOĞLU

 SIRADAKİ HABER