HaberlerSamsun haberÖykü Adası'nda özenli eğitim

Öykü Adası'nda özenli eğitim - Samsun haber

'Her şey, en değerli varlıklarımız için' felsefesi ile hareket eden Öykü Adası, çocukların güvenliklerine, eğitimlerine, gelişimlerine ve beslenmelerine özen gösteriyor

Öykü Adası'nda özenli eğitim

11 yıldır ailelerin çocuklarını güvenle teslim ettikleri Öykü Adası, İlkadım ve Atakum ilçelerinde bulunan iki şubesi ile hizmet vermeye devam ediyor. Okul öncesi dönemin çocuğun tüm gelişim alanlarının aktif ve öğrenme hızının en yüksek olduğu en önemli yıllar olduğundan hareketle eğitim veren Öykü Adası; başarılı, mutlu, özgür ve geleceğe güvenle yürüyen bireylerin ilk adımını atıyor.

MUTLU ÇOCUKLAR YETİŞTİRİYORUZ

Öykü Adası hakkında bilgi veren işletme sahibi Dilek Pehlivan Akyürek, "Öykü Adası olarak, 11 yıldır okul öncesi eğitimi veriyoruz. İlkadım’da ve Atakum’da bulunan iki şubemizle faaliyet gösteriyoruz. Atakum şubemizde 0-6 yaş, İlkadım'daki şubemizde ise 2-6 yaş arası çocuklar yer alıyor. ‘Her şey en değerli varlıklarımız için’ felsefesi ile hareket ettiğimiz kurumumuzda, çocuklarımızın güvenliklerine, eğitimlerine, gelişimlerine ve beslenmelerine maksimum özen gösteriyoruz. Alanında uzman eğitim kadromuz ile velilerimizin yanınızdayız" dedi.

ÖYKÜ ADASI FARKI

Müfredattaki eğitimlerinin yanı sıra yurt dışından aldıkları bazı eğitimleri de programlarına dahil ettiklerini belirten Akyürek, "Eğitim öğretim programları dahilinde dolu dolu eğitim ve öğretim veriyoruz. Math and Chess, Mathazone, çocuk yogasına, robotik ve kodlamaya da yer veriyoruz. Mathazone eğitiminde bir Mathazone Sokağı ve bu sokakta karakterler var. Her sayının bir karakteri var ve bu karakterler sayesinde çocuklar matematiği eğlenerek öğreniyor. Math and Chess ise matematik ve satrancı birleştiren bir sistem" diye konuştu.

TAM ZAMANLI İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Çocukların Öykü Adası’nda İngilizceyi yaşayarak öğrendiklerini dile getiren Dilek Pehlivan Akyürek, “Kurumumuzda tam zamanlı İngilizce eğitimleri veriyoruz. Çocuklar hem sınıf öğretmenleri hem de English Kids Academy vasıtası ile İngilizce eğitimi alıyor. Genel olarak kreşlerde İngilizce branş dersi olarak 1-2 saattir ama biz İngilizce eğitimini tam zamanlı olarak gün içerisindeki eğitimlerimize serpiştiriyoruz. Çocukların yabancı dil eğitimindeki rol modelleri öğretmenlerdir. Öğretmenler öğrencilerin çeşitli öğrenme tiplerine hitap eden farklı oyunlarla ve sürekli tekrarlarla öğrencinin dikkatini çekerler ve öğrenmeye istekli hale gelmelerine yardımcı olurlar. Çocuklarımız, bu süreçte önce faaliyeti izler daha sonra amacı anlar ve yetişkinin konuştuğu dilden gerekli anlamı çıkarır. Bir süre sonra ana dilde olduğu gibi yabancı dili de kullanmaya başlar” sözlerini kaydetti.

VELİLER DİKKATLİ OLMALI

Ailelerin çocuklarını emanet etikleri kurumları titizlikle araştırmaları gerektiğini dile getiren Akyürek, "Veliler en değerli varlıklarını emanet ettikleri kurumları iyi seçmeliler. Kurum sahibi kişinin eğitim kariyerinin okulöncesi eğitime uygun olup olmadığına bakılmalı. Kurumun onayının olup olmadığına dikkat edilmeli. İşletmelerin 0-2 yaş grubunda bakım onayı olup olmadığı sorgulanmalı. Öğretmenlerin akademik eğitimlerinin yanı sıra kendini geliştirmek için hangi eğitimleri aldıklarına ve donanımlarına dikkat edilmeli” ifadelerini kullandı.

GÖRGÜ KURALLARI EĞİTİMİ

Alanında uzman eğitim kadrosu ile çalıştıklarını kaydeden Akyürek, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "Bu işte en önemli olan öğretmen ama öğretmeni yönlendiren, plan ve programlar kurumumuz tarafından hazırlanır. Kurumumuzda, eğitim programını eğitim koordinatörümüzle birlikte hazırlıyoruz. Verdiğimiz eğitimlerde nezaket ve görgü kurallarına da büyük önem veriyoruz. Çocuklar teşekkür etmek, selam vermek, eline sağlık demek, kapıyı çalarak içeri girmek gibi toplumsal normları öğrenmeye başlıyor. Bizim için önemli olan, akademik eğitimin yanı sıra çocukların mutlu, vicdanlı, özgür, kendini ifade eden çocuklar olmaları."SIRADAKİ HABER