HaberlerTekirdağ haberMalkara Hüsniye Hanım Lisesi öğrencileri Avrupa'da staj yapacak

Malkara Hüsniye Hanım Lisesi öğrencileri Avrupa'da staj yapacak - Tekirdağ haber

Malkara Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ERASMUS+KA102 Mesleki Eğitim ve Personel Hareketliliği Projesi 2018 Çağrı döneminde 56 bin 618 euro bütçeli projesiyle 4 bölümde toplam 28 öğrencisini Avrupa'da staj eğitimine gönderiyor.

Malkara Hüsniye Hanım Lisesi öğrencileri Avrupa'da staj yapacak

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, 1. grubun, 3-23 Şubat tarihinde Motorlu Araçlar Teknolojisi Bölümünden 6 öğrenci ve 1 öğretmen nezaretinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te 'LULIU MANIU' isimli bin 244 öğrencisi olan otomotiv sektöründe eğitim veren okulda, 2. grubun, 10-30 Mart 2019 tarihleri arasında Makine Teknolojisi Bölümünden 6 öğrenci ve 1 öğretmen nezaretinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te 'PRODUKTIE SERVICE S.R.L' orta ölçekli metal ürünleri imal eden bir işletmede, 3. grubun, 15 Nisan-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında Mobilya Dekorasyon İç Tasarım Bölümünden 6 öğrenci ve 1 öğretmen nezaretinde Avusturya'nın başkenti Viyana'da 'HTL MÖDLİNG' isimli 3 bin 475 öğrencisi olan Avrupa'nın en büyük okulunda, 4. grubun, 12 Mayıs-1 Haziran 2019 tarihleri arasında Metal Teknolojisi Bölümünden 6 öğrenci ve 1 öğretmen nezaretinde İtalya'nın Atessa kentinde 'SALDOTEKNİCA S.R.L.' orta ölçekli otomotiv sektöründe faaliyet gösteren işletmede staj göreceği belirtildi.
Okul Müdürü İsmail Peksöz, ERASMUS+ KA102 Mesleki Eğitim ve Personel Hareketliliği Projesi ile öğrencilerin Mesleki, Kültürel ve Yabancı Dil alanlarında ufkunun açılacağını ve bu sürenin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, emeği geçen herkese teşekkür etti.SIRADAKİ HABER