HaberlerYetenekliler işbaşında

Yetenekliler işbaşında

Özel yetenek taraması ile seçilen sporcu adayları Canik Cimnastik Salonu'nda ilk idmanlarını yaptı. Canik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman Abanoz, 'Okullardan yetenek taraması sonucu seçilen sporcu adayları yeteneklerine uygun spor branşlarını yapmaya başladı' dedi.

Yetenekliler işbaşında

8 HAFTALIK EĞİTİM


Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından Samsun merkez ve ilçe okullarındaki 3. sınıflara yapılan tarama sonunda seçilen 270 yetenekli sporcu adayı çalışmalara başladı. Özel yetenek taraması ile seçilen sporcu adayları Canik Cimnastik Salonu'nda ilk idmanlarını yaptı.Yetenekli sporcular 8 hafta haftalık eğitimin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açılacak çeşitli branşlardaki kurslarda eğitimlerini devam ettirecek.

YETENEK AVINDAYIZ


Canik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman Abanoz, "Bu eğitimde sporcu adaylarımıza çeşitli sportif oyunlar ile hangi spor branşı onlar için uygun olur onu bulacağız. Türkiye'nin her yanında uygulanan bu dev proje sonrasında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açılacak kurslara yeni yeteneklerimizi yönlendireceğiz. Bu proje kapsamında amacımız olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek sporcuları yetiştirmek" dedi.


KUPAYA HAZIRLANIYOR

Samsun Gençlikspor Kulübünün milli sporcusu Utku Yılmaz, Antalya'da yapılacak Federasyon Kupası müsabakalarına sıkı bir şekilde hazırlanıyor.SIRADAKİ HABER