HaberlerPompeo: Türkiye önemli müttefikimiz

Pompeo: Türkiye önemli müttefikimiz

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ABD'nin NATO'da müttefiki olan Türkiye işbirliği içinde çalışma niyeti olduğunu belirterek, önümüzdeki günlerde Türkiye'de tutuklu Amerikalıların meselesinin çözüleceğini ümit ettiğini söyledi.

Pompeo: Türkiye önemli müttefikimiz

Dün Türk Dışişleri Bakanı  Mevlut Çavuşoğlu ile görüşen  ABD Dışişleri Bakanı  Mike Pompeo, bugün Singapur’da gazetecilere yaptığı açıklamada ABD’nin  NATO'da müttefiki olan Türkiye işbirliği içinde çalışma niyeti olduğunu belirterek, önümüzdeki günlerde Türkiye’de tutuklu Amerikalıların meselesinin çözüleceğini ümit ettiğini söyledi.

Pompeo, Türk Dışişleri Bakanı ile yapıcı görüşmeler yaptığını söyledi. Washington, Türkiye’de 2016’de darbe teşebbüsünde bulunan Feto ve PKK terör örgütüyle işbirliği yaptığı suçlamasıyla davası görülen  rahip Endrew Branson ve ABD elçiliğinde çalışan üç Türk vatandaşının serbest bırakılması için yaptırım uygulanacağını söylemiş ve İçişleri Bakanı Süleylan Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit gül hakkında yaptırım kararı almıştı.

İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞMA KARARI 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile yaptığı görüşmenin yapıcı olduğunu, meselelerin bir görüşmede çözülmesinin beklenmemesi gerektiğini belirterek, gelecek zaman içinde yakın diyalog ve işbirliği içinde çalışma kararı aldıklarını söylemişti.SIRADAKİ HABER