HaberlerFındık haber Fındıkta üretici mağduriyet yaşamayacak

Fındıkta üretici mağduriyet yaşamayacak - Fındık haber

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, '2018 yılı ürünü fındık piyasasını düzenlemek amacıyla gerekli hazırlıklar yapıldı ve fındık üreticilerimizin mağduriyet yaşamaması için her türlü önlem alındı' dedi.

 Fındıkta üretici mağduriyet yaşamayacak

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, 2018 yılı  fındık hasadının bereketli geçmesini temenni ederek Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) alımıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

ÖNLEMLER ALINDI

2018 yılı fındık hasadının bugünlerde başladığını ifade eden Bakan Dr. Pakdemirli, "700 bin hektarlık alanda 500 bin civarında üreticimizi doğrudan ilgilendiren ve ülkemizin en önemli tarımsal ihracat ürünü olan  fındık  hasadının bereketli geçmesini temenni ediyorum. Hasatla birlikte piyasa fiyat istikrarı ve TMO müdahalesi hususunda tereddütlerin ortaya çıktığı görülmektedir. Görevlendirildiği tarımsal ürünlerle ilgili piyasa düzenleme görevini başarıyla yürüten Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılı ürünü fındık piyasasını düzenlemek için gerekli hazırlıklar yapılmış ve fındık üreticilerimizin mağduriyet yaşamaması için her türlü önlem alınmıştır. Alım politikalarına ilişkin açıklamalar önümüzdeki günlerde ayrıca yapılacaktır" diye konuştu.SIRADAKİ HABER