HaberlerSamsun haberDünya rekoru Samsun'dan

Dünya rekoru Samsun'dan - Samsun haber

Samsun Okçuluk Spor Kulübü milli sporcusu Gülnaz Büşranur Coşkun takım arkadaşı Mete Gazoz ile birlikte Avrupa Grand Prix müsabakalarımda dünya rekorunun yeni sahibi oldu.

Dünya rekoru Samsun'dan

1333 PUAN

Samsun  Okçuluk Spor Kulübü milli sporcusu Gülnaz Büşranur Coşkun takım arkadaşı Mete Gazoz ile Avrupa Grand Prix müsabakaları makaralı yay kategorisinde 1333 puanla gençler karışık takım dünya rekorunu kırdı. Bu alanda bir önceki dünya rekoru yaklaşık 15 gün önce Berlin'de, 1307 puanla Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz ikilisi tarafından kırılmıştı. 19 yaşındaki Samsunlu Gülnaz Büşranur Coşkun takım arkadaşı Mete Gazoz ile birlikte 1333 puanla gençler karışık takım dünya rekorunun yeni sahibi oldu.

GURUR VERİCİ

Antrenör Çağatay Aydın, "Samsun Okçuluk Spor Kulübü adına böyle büyük bir başarıya imza atmak bizim için gurur verici. Büşranur'u yeteneğini 6 yıl önce yaz spor okulunda keşfetmiştik. Sporcumuz 4 yıl öncede ilk kez milli formayı giymişti. O günden beri Samsun adına birçok başarıya imza attı. Yaşı küçük olmasına rağmen hem gençler hem de büyükler kategorisinde mücadele ediyor. Büşranur gençler kategorisinde yeni Dünya rekoruna imza attı. Ama bizim asıl hedefimiz Büşranur ile Olimpiyat şampiyonluğu yaşamak" dedi.

Mustafa CİVELEKSIRADAKİ HABER