HaberlerSamsun haberİlkadım'da anlamlı birliktelik

İlkadım'da anlamlı birliktelik - Samsun haber

Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediye Başkanlarının eşleri tarafından geleneksel hale getirilen ilçe buluşmalarının bu ay ki ev sahibi İlkadım olurken Başkan Tok bu anlamlı birliktelik için başkan eşlerini kutladı.

İlkadım'da anlamlı birliktelik

Samsun  Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediye Başkanlarının eşleri tarafından geleneksel hale getirilen ilçe buluşmalarının bu ay ki ev sahibi İlkadım oldu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un eşi Hatice Tok’un ev sahipliğinde İlkadım’ı gezen konuklar özellikle kadınlara yönelik hizmetlerin geliştirilmesi adına fikir alışverişinde bulundular.

GÖZDE PROJELER İNCELENDİ

Ihlamur Cafe ve Restorant'ta başlayan buluşmada sohbet eden konuklar ardından İlkadım’ın gözde projelerinden biri olan ve Türk İslam sanatlarının en iyi uygulandığı bir eğim merkezi haline gelen İlkadım Türk-İslam Sanatları Merkezini ziyaret eden hanımlar burada devam eden kurslar hakkında bilgi aldılar. Ardından uygulamalı olarak ebru sanatı hakkında bilgi alırlarken kursiyerlerle bir araya geldiler. Daha sonrasında Acem Tekkesi ve Sohbet Evi'nde müzik dinletisi eşliğinde İlkadım Belediyesi hizmet ve projeleri hakkında bilgi alarak fikir alışverişinde bulunuldu. Son olarak Amazon Köyü’nü gezen konuklar burada da Samsun tarihi hakkında bilgi aldılar.

HERKESE ÖRNEK

Acem Tekkesi ve Sohbet Evinde Belediye Başkanlarının eşlerini ziyaret ederek hoş geldiniz dileklerini ileten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Öncelikle bu güzel birliktelik örneği için sizleri tebrik ediyor ve ilçemize hoş geldiniz diyorum. Her zaman olduğu gibi yine anlamlı bir buluşmayla birlikteliğe siz hanımlar öncülük etmiş oluyorsunuz. Ülkemizin en büyük ihtiyacı her zaman birlik ve beraberlik. Sizler de bu duyguyu bu güzel etkinlikle yaşıyor ve herkese örnek oluyorsunuz. Bu duygularla sizleri tekrar tebrik ediyor ve bu buluşmaların şehrimize hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.SIRADAKİ HABER