HaberlerMuhmur dağı şenlendi

Muhmur dağı şenlendi

İlkadım İlçesi'nin en yüksek dağlarından olan doğası ve temiz havası ile yaz aylarında birçok ziyaretçiyi ağırlayan bin 387 rakımlı Mahmur dağında 28. Kadırga Şenlikleri yapıldı.

Muhmur dağı şenlendi

İlkadım Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi yapılarak eşsiz bir mesire alanı haline getirilen Mahmur Dağı Mesire Alanı'nda 28. Kadırga Şenlikleri, Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un yanı sıra birçok vatandaşın da katılımıyla gerçekleşti. Başkan Tok, “28. Mahmur Dağı Kadırga Şenlikleri'ne katılarak hemşerilerimizle beraber olmaktan mutluluk duydum” dedi.

HER DAİM YANIMIZDA

28. Mahmur Dağı Kadırga Şenlikleri'ne katılarak doyasıya eğlenen vatandaşlar, “Başkanımız Erdoğan Tok’a bizlere, ilçemize, şehrimize böyle güzel bir alan kazandırdığı için teşekkür ederiz. Başkanımız her daim yanımızda” dediler.

MUTLULUK DUYDUM

“2014 yılında belediye başkanı olarak ilk defa geldiğim Mahmur Dağı Şenlikleri'nde bu alanı hemşehrilerime yakışır bir alan haline getirmek için karar vermiştim” diyen Başkan Tok, şunları söyledi: “Şimdi görüyoruz ki, iyi ki de böyle bir karar vermişiz. İnsanlarımızın böyle havası temiz, güzel alanlara ihtiyacı var. 7'den 77’ye çok sayıda vatandaşımızın katılım sağladığı, türküler eşliğinde semaverlerin yakıldığı, çayların ikram edildiği, sofraların kurulduğu, kardeşliklerin pekiştiği, vatandaşlarımızla beraber horan oynadığımız, halaylar çektiğimiz 28. Mahmur Dağı Kadırga Şenlikleri'ne katılarak hemşehrilerimizle beraber olmaktan mutluluk duydum.”SIRADAKİ HABER