HaberlerGazilere borçluyuz

Gazilere borçluyuz

15 Temmuz hain darbe girişiminde gazi olan Cafer Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz'i ziyaret etti. Başkan İkiz, '15 Temmuz şehit ve gazilerine çok şey borçluyuz' dedi.

Gazilere borçluyuz

15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde yaralanan ve sağ bacağını kaybeden Cafer Yılmaz, Eşi Sürreya Yılmaz ve amcası Şerafettin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i makamında ziyaret etti.

DÜNYAYA ÖRNEK

Havza ve Havzalıların her zaman Türkiye ve Türk milleti için göreve hazır olduğu belirten İkiz, “Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Havza, o gün nasıl Atatürk’e ve Cumhuriyete sahip çıkmışsa, 15 Temmuz gecesi de Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize sahip çıkmıştır. 15 Temmuz gecesi ülkemiz, birlik ve beraberliğimize kast edenlerin hain bir saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Yaşanan darbe kalkışmasına karşı vatandaşlarımız devletini, milletini, bayrağını ve demokrasisini korumak adına meydanlara çıktı. Memleketi için tanklara, mermilere, bombalara karşı kendini siper etti. 15 Temmuz şehit ve gazilerine çok şey borçluyuz. Ülke olarak, milli birliğimize, beraberliğimize kastetmek isteyenler, yine bu milletin sergilediği dik duruş ile amaçlarına ulaşamadı. Halkımızın bu dik duruşu dünyaya örnek oldu. Allah bu aziz milletimizden razı olsun. Her zaman kardeşimizin yanındayız. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum” diye konuştu.

GÖREVE HAZIRIM

Gazi Yılmaz ise, Başkan İkiz’e yakın ilgi ve alakasından ötürü teşekkür ederek “İlk günden bu yana devletimizi ve milletimiz her zaman yanımızda gördük. Vatanımız için, birlik ve beraberliğimiz için her zaman göreve hazırım” dedi.SIRADAKİ HABER