HaberlerBengü'de güreş şöleni

Bengü'de güreş şöleni

Bu yıl 26'sı düzenlenen Bengü Karakucak güreşlerinin başpehlivanı Türkiye Karakucak Şampiyonu Hüseyin Civelek'i yenen Yalçın Sözen oldu

Bengü'de güreş şöleni

ŞAMPİYON SÜZEN

Bafra'nın Bengü köyünde geleneksel olarak düzenlenen Karakucak Güreşleri, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Samsun AK Parti Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve güreşseverlerin katılımı ile başladı. Mehteran takımı gösteriyle birbirinden renkli karelere sahne olan güreşlerde 24’ü başpehlivan olmak üzere 310 güreşçi el kol bağladı. Başpehlivanlık güreşlerinde Yalçın Süzen şampiyon olurken, güreş ağalığını ise 115 bin TL ile işadamı Mehmet Aktürk kazandı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Güreşlerin açılış konuşmasında Bengü ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdem Bakır, derneğin amacının 1987 yılında Altınkaya Barajı’nın istimlakından sonra farklı şehirlere göç etmek zorunda kalan köylülerinin bir araya getirmek için kurulduğuna dikkat çekti. Bakır, güreşlere katılan herkese de ayrı ayrı teşekkür etti. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin de, etkinliğin gurbette olan akrabaların, dostların, arkadaşların bir araya gelmesi için çok önemli fırsat oluşturduğunu belirtti.

Ümit CEYLANSIRADAKİ HABER