HaberlerSamsun haberSamsun'daki 'trafik rezaleti' masaya yatırıldı

Samsun'daki 'trafik rezaleti' masaya yatırıldı - Samsun haber

Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında İl Spor Güvenlik Kurulu'nda hafta sonu Atakum'da yaşanan trafik rezaleti sonrasında vatandaşların mağduriyet yaşamaması için bir dizi kararın alındığı toplantı yapıldı.

Samsun'daki 'trafik rezaleti' masaya yatırıldı

Hafta sonu KPSS ve FalconFest yarışlarının çakışmasıyla  Samsun'un Atakum İlçesi'nde trafikte mağduriyet yaşanmış, sınava yetişemeyen öğrencilerin yanı sıra trafik de saatlerce sıkışık kalmıştı. Samsunluların duruma isyan etmesinin ardından Samsun Valisi Osman Kaymak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada daha fazla hassasiyet gösterilmesi konusunda talimat verdiğini söylemişti. O talimatın ardından Samsun Vali Kaymak başkanlığında, Valilik Toplantı Salonu'nda konunun paydaşlarının katıldığı İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN...

Toplantıda 2018-2019 sezonu öncesi Samsun'da düzenlenecek olan tüm spor müsabakaları ile ilgili tedbirlerin görüşülerek bir dizi karar alındı. Alınan kararlarla ilgili ise, "Bundan sonra vatandaşlarımızın bir mağduriyet yaşamaması için kamu kurum/kuruluşları, belediyeler ve STK'lar ile federasyonların düzenleyeceği uluslararası organizasyonların faaliyet tarihinden 30 gün, ulusal organizasyonlardan ise 15 gün önce valiliğimize bildirmesi, ilimizde oynanacak futbol müsabakalarında passoligle girişin yanında, 6222 Sayılı Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 21. maddesinde belirtilen şekilde (adı ve soyadı, T.C. kimlik numarası, koltuk numarası…) kağıt bilet satışı yapılması uygun görülmüştür. Ayrıca vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına müsabaka günlerinden önce biletlerini satış noktalarından temin ederek, müsabakayı izlemeye yanlarında kimlikleri ve kendi adlarına düzenlenmiş biletleriyle birlikte gelmeleri tavsiye edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER