HaberlerSamsun haber Barış için birleştiler

Barış için birleştiler - Samsun haber

DİSK, KESK, TMMOB, TTB Samsun Şubeleri 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla barış çağrısında bulundu. Grup adına açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü Yılmaz Tuluk, 'Hepimizin barışın iyileştirici gücüne ihtiyacı var' dedi.

 Barış için birleştiler

DİSK, KESK, TMMOB, TTB Samsun Şubeleri üyeleri 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle İstiklal Caddesi üzerinde toplandı. "Savaşa hayır, barış hemen şimdi" sloganları atan grup, geniş güvenlik önlemleri altında basın açıklaması gerçekleştirdi.

YOKSULLARIN SAVAŞI DEĞİL

Grup adına açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü Yılmaz Tuluk, "Hangi milliyetten, dinden, mezhepten olursak olalım hepimiz adaletin, eşitliğin, kardeşliğin, paylaşımın, yardımlaşmanın, dayanışmanın insanca yaşamın kalıcı hale getirildiği bir dünyaya özlem duyuyoruz. Bu özleme kavuşmanın yolu savaş ve çatışmadan değil, barış ve kardeşlikten geçiyor. Bunun için emperyalist ülkelerin ve işbirlikçilerinin çıkar kavgasının eseri savaşlar yoksul halkların ve biz emekçilerin savaşı değil. Savaş ve çatışma ortamını besleyerek ülkemizin içinden çıkılmaz bir felakete sürüklenmesine karşı hepimizin barışın iyileştirici gücüne ihtiyacı var" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER