HaberlerKaçak yapılar yıkılacak

Kaçak yapılar yıkılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 'İmar barışı, Aralık 2017 tarihinden sonraki dönemi kapsamıyor. Bu tarihten sonra kaçak yapılan yapılar yıkılacak' dedi.

Kaçak yapılar yıkılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışı hakkında açıklamada bulundu. Bakan Kurum imar barışının Aralık 2017 tarihinden sonraki dönemi kapsamadığını, bu tarihten sonra kaçak yapılan yapıların yıkılacağını açıkladı.

13 MİLYON BEKLENTİSİ

İmar Barışı’nda bugüne kadar 4 milyon başvuru yapıldığını, beklentilerinin 13 milyon olduğunu belirten Bakan Kurum, 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yeni kaçak yapılar tespit edildiğini bunlara da asla müsaade etmeyeceklerini açıkladı. Bakan Kurum, "Bizim bakanlığımızın hükümetimizin iyi niyetle çıkardığı 31 Aralık 2017 tarihine kadar olan yapıları ilgilendiren bir yasa. Bu yasada bundan önce yapılmış kaçak, mağdur olmuş yine bir şekilde burada yaşıyor, ancak iskan noktasında, elektrik su noktasında sıkıntıları olan vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermek adına çıkarılmış bir yasa. Bu yasaya bugüne kadar 4 milyon kişi başvurdu, 2 milyar TL’nin üzerinde de bir başvuru bedeli söz konusu ki, beklentimiz 13 milyon başvuru. Bu daha önce de ifade ettiğim gibi 31 Aralık 2017 tarihine kadar olan yapıları ilgilendiriyor" dedi.SIRADAKİ HABER