HaberlerSamsun haberTogar'dan okul müjdesi

Togar'dan okul müjdesi - Samsun haber

Tekkeköy Belediyesi tarafından yapılan 'Zübeyde Hanım Hanımlar Konağı'nın açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Törende konuşan Başkan Togar, ilçeye 5 derslikli bir okul kazandıracaklarının müjdesini verdi.

Togar'dan okul müjdesi

Samsun'un Tekkeköy İlçesi Aşağıçinik Mahallesi’nde bulunan konağın açılış töreni, dualar eşliğinde açılış yapıldı. İçerisinde kadınlara özel eğitim ve kursları barındıracak olan  Zübeyde Hanım Hanımlar Konağı, birbirinden farklı etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Bunun yanı sıra, nişan, düğün sünnet gibi organizasyonlar da konak bahçesinde gerçekleştirilebilecek. Kadınlar ilçeye kazandırılan bu konak sayesinde, boş zamanlarını değerlendirerek spor ve kurslar ile çeşitli eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanabilecek.

ÇOCUKLAR İÇİN KOLLAR SIVANDI

Törende konuşan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Bayanlar burada birçok aktivitenin yanında her türlü eğitim ve kurslardan ücretsiz yararlanabilecekler. Yine bayanlara özel gün ve toplantılarını da bu hanımlar konağımızda yapabilecekler. Aşağıçinik Hanımlar Konağımızı diğer hanımlar konağımızdan ayıran en önemli nokta ise önünde bulunan kır düğün salonu ve yanındaki spor alanıdır. Aşağıçinik bölgesindeki düğün, nişan, sünnet gibi daha birçok eğlence ve etkinliğin açık alanda yapıldığını hesaba katarak ve daha önce evlerin önündeki açık alandaki eğlencelerde yaşanan can kayıplarını düşünerek böyle bir çalışmayı hayata geçirdik. Aşağıçinik bölgemiz ve yakın çevresindeki mahallelerimizdeki bayanlar burada boş zamanlarını değerlendirmenin yanında spor ve kurslar ile çeşitli eğitimlerden ücretsiz yararlanabilecekler. Yine hanımlar konağımızda internet ve kütüphanemiz de var. Anneler çocuklarının araştırmalarını ve ödevlerini burada yapabilecek. İlçemize 4,5 yıl içerisinde birçok hizmet kazandırdık. Vatandaşlarımızın çay içmeye bile yeri yokken, bugün onlara en güzel hizmeti getirdik. Ayrıca ben bugün bir şeyin daha müjdesini vermek isterim. İlçemize önümüzdeki günlerde inşallah 5 derslikli bir okulu daha kazandıracağız. Çocuklarımız için kollarımızı sıvadık” dedi.

DEVAMI GELECEK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ise, “Zübeyde Hanım Hanımlar Konağı Tekkeköy Belediyemizin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde ilçemize kazandırılmıştır. İlçede bulunan bayanlara hayırlı uğurlu olsun. Bu hizmetlerin tabii ki arkası gelecek. İnşallah burada bayanlar boş zamanlarını değerlendirerek ücretsiz olarak kurs ve eğitim alacaklar. Onlar için güzel bir aktivite olacağına inanıyorum” diye konuştu.

CANLA BAŞLA MÜCADELE

Samsun Valisi Osman Kaymak da, “Tekkeköy Belediye Başkanımız Hasan Togar gerçekten ilçemiz için canla başla mücadele ediyor. İlçesini güzelleştirmek ve halka hizmet etmek için elinden geleni yapıyor. Böyle güzel bir tesisi buraya kazandırdığı için de kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Zübeyde Hanım Hanımlar Konağı'nın açılış kurdelesi kesildi. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, açılışın ardından Vali Osman Kaymak'a konağı gezdirip, bilgiler verdi.

Barış BUDANOĞLUSIRADAKİ HABER