HaberlerErzincan haberErzincan'a 2 vali yardımcısı atandı

Erzincan'a 2 vali yardımcısı atandı - Erzincan haber

Cumhurbaşkanlığı'nın 1 Eylül 2018 tarihli atama kararıyla Türkiye genelinde vali yardımcıları ve kaymakamlardan oluşan 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Bu kapsamda Erzincan Vali Yardımcılığı görevlerine 2 kaymakam atandı.

Erzincan'a 2 vali yardımcısı atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre, Erzincan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, Giresun'un Espiye ilçesi Kaymakamlığı'na atanırken, Erzincan Vali Yardımcılığına görevine ise Diyarbakır'ın Çermik ilçesi Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş ve Trabzon'un Çaykara ilçesi Kaymakamı İhsan Ayracı atandı. Öte yandan Erzincan Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine ise Pazarcık Kaymakamı Çağlayan Aydın getirildi.
İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada ise, 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 471 mülki idare amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği kaydedildi.SIRADAKİ HABER