HaberlerMÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Döviz kararı sektörü rahatlatacak'

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Döviz kararı sektörü rahatlatacak'

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan, döviz üzerinden kira alınması döneminin sona ermesini olumlu bulduklarını belirterek, 'Dövizle gayrimenkul kiralanması, işletmelerin külfetini artırıyordu. Bu kiraların lira ile ödenmesi, perakende sektörünün de rahatlamasını sağlayacak' dedi.

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Döviz kararı sektörü rahatlatacak'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçtiğimiz günlerde dövizle kiralama döneminin sona erdiğini söylemişti. Kararı değerlendiren Müstakil Sanayici İş Adamları (MÜSİAD) Samsun Şube Başkanı Haluk Tan, döviz üzerinden kira alınması döneminin sona ermesini olumlu bulduklarını belirterek, kiraların lira ile ödenmesinin perakende sektörünün rahatlamasını sağlayacağını ifade etti.

TOPYEKÜN KARŞI ÇIKILMALI

Dövizle gayrimenkul kiralanmasının, işletmelerin külfetini artırdığını vurgulayan Tan, "İşletmeler yarınlarıyla ilgili endişe duyduklarında da yatırımlarını erteleme ve tasarruf yapma gibi tedbirler alıyor. Devletin kendi içindeki kiralama ve alışverişleri de dövizden liraya çevrilmeli. Bu konuda topyekün bir çalışma yapılmalı. Vatandaşlar bireysel tepkilerini koyuyorlar ancak devlet de kendi üzerine düşen konularda düzenlemeler yapmalı" şeklinde konuştu.

Şükrü Berk ASKARSIRADAKİ HABER