HaberlerSamsun haberBaşkan Zihni Şahin, Samsun'a damgasını vuruyor

Başkan Zihni Şahin, Samsun'a damgasını vuruyor - Samsun haber

Başkan Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildiği 3 Mayıs 2018 tarihinden itibaren vizyoner belediyeciliği, halkla iç içe olması, çalışkanlığı ve yöneticiliği ile farkını ortaya koyarak, Samsun'a imzasını atmaya ve ortaya koyduğu projeler ile Samsun'a damgasını vurmaya başladı.

Başkan Zihni Şahin, Samsun'a damgasını vuruyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, göreve geldiği ilk günden itibaren ifade ettiği “Ortak Akıl, Biz Hazırız Hedef Samsun 2023, Birlikte Başaracağız, Sevgiyle Beraber Yürüyeceğiz” gibi sözlerinin boş olmadığını gösterdi. Başkan Zihni Şahin’in, Samsun ve ilçeleri için pek çok önemli projenin hazırlıklarını da başlattığı öğrenildi.

DUR DURAK BİLMİYOR

Başkan Zihni Şahin, milli savunma sanayine önem vererek Türkiye'nin yerli ve milli firması Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret AŞ’yi ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Zafer Aral’dan firmanın faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Başkan Şahin ilçe ziyaretlerine Alaçam İlçesi’nde devam ederek, ilçedeki köprü çalışmalarını Belediye Başkan Hadi Uyar ile birlikte yerinde inceledi ve ziyaretler yaptı. Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Samsun merkez ve ilçelerinde 30 binden fazla şanlı Türk bayrağı dağıttırdı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katıldı. Başkan Şahin her türlü desteği verdiği “ Geleceğe Kucak Atıyoruz” projesi kapsamında genç yüzücüleri ve öğretmenlerini kabul ederek, onlarla sohbet etti. 28-29 Eylül tarihlerinde ilimizde yapılacak Okçuluk Dünya Kupası Finalleri kapsamında Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu ve beraberindeki heyeti misafir etti.

AÇILIŞLARA KATILDI

Başkan Zihni Şahin, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve beraberindekiler ile hızlı tren projesi fizibilite çalışmalarını konuştu. Şahin, son iki günde başta Samsunlu şehidimiz J.Uzm. Onbaşı Adem Güven’in Samsun’a gelişinden itibaren on binlerin duaları ile ebediyete uğurlanana kadar ailenin yanından bir an olsun ayrılmadı. Tekkeköy’de yeni nesil teknolojilerinin üretileceği Türkiye'nin mobil teknoloji markası Reeder Fabrikası'nı ziyaret eden Başkan Şahin, Tekkeköy’de açılan Zübeyde Hanım Konağı'nın açılışına da katıldı. Şahin programlarda Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile bir araya geldi. Fatih Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan Şahin, yıllardır süre gelen kentsel dönüşüm probleminin çözümü için ilk adımı attı. Turkcell Platinum Golf Challenge Samsun Turnuvası'nın açılışını yapan Başkan Şahin, Samsunspor taraftarları için tramvay ile ulaşım imkanı sağladı. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Huawei Genel Müdürü Li Shen ile Büyükşehir Belediyesi arasında Samsun Akıllı Şehir Protokolünü imzaladı. Programlara AK Parti Grup Başkan vekili Nihat Soğuk, Meclis Başkan vekili Turan Çakır, Genel Sekreter yardımcıları Fikret Vatansever ve sefer Arlı iştirak etti.

BİZ HAZIRIZ, HEDEF SAMSUN 2023

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi. “ Hedefimiz; siyasi irademiz ve tüm Samsunumuzla beraber ilimizi ve ilçelerimizi, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterdiği 2023 yılına hazırlamaktır. Samsun olarak bir ve beraberiz, çünkü biz birlikte güçlüyüz. 5 Mega projemiz hazırlanıyor. Bunlar Samsunumuzu baştan aşağıya yenileyecek, istihdamı artıracak. Ayrıca ilçelerimizle beraber 100’den fazla projemizin hazırlıkları devam ediyor. Tarım ve turizm konusunda ise Samsunumuz büyük bir gelişim yaşayacak. Tarımda üreticilerimizin kazançları ikiye katlanacak. Samsun’u zenginleştirmek istiyoruz. Tüm potansiyellerimizle beraber 2023 hedefine kitleneceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışımız çeşitlenecek ve ulaşamadığımız insanımız olmayacak. Kentsel dönüşüm ve akıllı ulaşım sistemlerini açıklamıştık. İlk ve önemli adımları attık. Cumartesi günü imza törenini yaptığımız akıllı şehir sistemleri ve diğer planladığımız çalışmalarımızla Samsunumuzun trafik problemini çözeceğiz. Samsun’u kentsel dönüşüm ile yenileyeceğiz. İlçelerimizde millet bahçeleri oluşturacağız. İlçelerimizde yol problemi kalmayacak ve ilçelerimizde engelli çocuk oyun parkları, akıllı parklar, örnek caddeler kuracağız. Tüm ilçe belediye başkanlarımızla 2023 hedefimize birlikte bir ve beraber yürüyeceğiz” dedi.

100. YILDA SAMSUN’A 100 YATIRIMCI

Başkanı Şahin, “Samsunumuzun en önemli problemlerinden biri işsizlik. Biz üretime önem veriyoruz. Milli ve yerli üretimi yüzde 100 destekliyoruz. Daha çok üretim daha çok yatırım daha çok istihdam hedefimiz olduğunu açıkladık. Bunun için yurt içi ve yurt dışından ilimize yatırımcı gelmesi seferberliği başlattık. İlimizdeki yatırımcılarımızı destekliyoruz. Hep birlikte hedefimiz 100. yılda 100 yatırımcıyı ilimize kazandırmaktır. Bu şekilde binlerce insanımıza istihdam imkanı sağlayacağız. Samsunumuz, milli ve yerli üreten bir ekonomik güç olacak” sözlerini kaydetti.SIRADAKİ HABER