HaberlerKars haberKars'ta caddeler otoparka döndü

Kars'ta caddeler otoparka döndü - Kars haber

Kars'ta cadde ve sokaklar otoparka döndü, gelişi güzel park edilen araçlar yaya ve araç trafiğini olumsuz etkiliyor.

Kars'ta caddeler otoparka döndü

Araç sayısının 45 bini bulduğu Kars'ta yeterince otopark olmayınca vatandaşlarda araçlarını caddelere gelişi güzel park ediyor. Gelişi güzel park edilen araçlar yaya ve araç trafiğinin yanı sıra belediye temizlik ekiplerininde çalışmlarını aksatıyor.
Özellikle belediyenin süpürme aracı park edilen araçlardan dolayı doğru dürüst temizlik yapamazken, vatandaşlar ise bir kaldırımdan diğerine geçmek için akla karayı seçiyor. Trafik ekiplerinin uyarısını dikkate almayan sürücüler, araçlarını park ederek ortadan kayboluyor. Zaman zaman park edilen araçlar yüzünden trafik aksarken, trafik ekipleri ise araç trafiğini düzene sokmak için yoğun çaba sarf ediyor.
Kars'ta yıllaradan beri çözülmeyen gelişi güzel park sorunun kapalı otoparklar yapılarak çözüleceğine inanan vatandaşlar, bazı işyeri sahiplerinin ise yola çeşitli malzeme koyarak trafiği içinden çıkılmaz bir hale sokmasına ise anlam veremediklerini belirtiyor.
Kentte trafiğin en yoğun olduğu caddelerden Bakırcılar Caddesi, Halk Bankası bölgesi, Küçük Kazımbey Caddesi, Halitpaşa Caddesi ve Karadağ ve Faikbey Caddelerinin yanı sıra Zahireciler Caddesi ve atrafı adeta otoparka döndü. Kars'ta park sorunun ne zaman çözüleceği ise bilinmiyor.SIRADAKİ HABER