HaberlerTerme Belediye Başkanı Kul, Boğaziçi'ne konuk olacak

Terme Belediye Başkanı Kul, Boğaziçi'ne konuk olacak

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul'un, Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Siyaset Okulu'nun Yaz 2018 Programına katılarak, 'Belediyelerde İyi Örnekler: Terme Belediyesi' konulu sunum yapacağı bildirildi.

Terme Belediye Başkanı Kul, Boğaziçi'ne konuk olacak

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Siyaset Okulu'nun Yaz 2018 Programında 5 Eylül Çarşamba günü yapılacak derse Terme Belediye Başkanı Kul, konuşmacı olarak konuk olacak. 

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde gerçekleşecek derse Türkiye'nin 21 farklı şehrinden gelen 35 öğrenci katılacak.

 Kul, "Belediyelerde İyi Örnekler: Terme Belediyesi" konulu yapacağı sunumla Terme'de eğitimden sağlığa, çevreden tarihe, kültür sanattan altyapıya kadar gerçekleştirilen proje ve çalışmaları anlatacak.

"Mutluluk duyuyorum"

Terme Belediye Başkanı Kul, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, yaklaşık 10 yıldır AK Parti çatısı altında belediye başkanı olarak görev yaptığını belirterek, şunları kaydetti:

"Yerel yönetimler olarak sadece bugünün şehirlerine, bugünün insanına, bugünün Türkiye'sine karşı sorumlu değiliz. Bizler bugünden yarını imar etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. Bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik, diyen Recep Tayyip Erdoğan'ın bizlere öğrettiği belediyeciliği en iyi şekilde halkımıza yansıtmaya çalışıyoruz. 3 Kasım 2002'de milletten aldığı yetkiyle icraatlarına başlayan AK Parti ve AK belediyecilik tüm kadrolarıyla hizmet destanları yazmış, her seçimde halkın takdirini daha fazla kazanarak, Türkiye'yi uluslararası alanda parmakla gösterilen bir marka haline getirmiştir."

Kendisinin de eğitim camiası içerisinden geldiğini ve değişik üniversitelerde öğretmenlik yaptığını hatırlatan Kul, "Böylesine önemli bir alanda AK Parti belediyeciliğini temsil etmek için Boğaziçi Üniversitesi'ne davet edilmekten kaynaklı mutluyum ve çok heyecanlıyım. Davetlerinden dolayı Boğaziçi Üniversitesi siyaset okulu yetkililerine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.SIRADAKİ HABER